Płatności Xiaomi Pay dostępne dla klientów PKO Banku Polskiego

Opaski sportowe czy też smartwatche umożliwiają nie tylko aktywność fizyczną, ale także pozwalają na płatności wygodnie, bez gotówki i karty.
około min czytania
  • Klienci PKO Banku Polskiego mogą od teraz płacić zbliżeniowo, korzystając z technologii Xiaomi Pay.
  • Wystarczy powiązać z tym systemem płatności swoją kartę organizacji Mastercard - debetową, kredytową lub obciążeniową, wydaną klientom indywidualnym, firmom i przedsiębiorstwom lub kartę obciążeniową w przypadku klientów korporacyjnych.
  • Usługa działa obecnie dla wszystkich kart płatniczych organizacji z logo Mastercard. W przyszłości planujemy uruchomić płatności dla kart Visa po udostepnieniu Xiaomi Pay przez tę organizację.

Nowa oferta dla Klientów PKO Banku Polskiego - opaska lub smartwatch- płać wygodnie!

Nowa oferta Xiaomi Pay jest uzupełnieniem szerokiej palety nowoczesnych płatności mobilnych dostępnych w PKO Banku Polskim, w której są BLIK zbliżeniowy, płatności zbliżeniowe w aplikacji IKO, Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay (ta forma dostępna tylko dla klientów korporacyjnych i samorządowych) oraz od niedawna również SwatchPAY!.

Płatności Xiaomi Pay są obecnie oferowane przez Xiaomi na wybranych rynkach w Europie i na świecie, jednak działają one we wszystkich terminalach w Polsce i na świecie, które przyjmują płatności zbliżeniowe kartami organizacji Mastercard.

Rozszerzamy nasze mobilne usługi o kolejną metodę płatności, która zainteresuje klientów PKO Banku Polskiego, szczególnie tych, którzy już dziś korzystają z popularnych w Polsce opasek sportowych Xiaomi, a planują je zamienić na wersję obsługującą płatności zbliżeniowe. Warto podkreślić, że płatności Xiaomi Pay są tak samo szybkie, bezpieczne i wygodne, jak płatności zbliżeniowe fizycznymi kartami płatniczymi czy innymi smartwatchami lub smartfonami. Klient przed płatnością musi za pomocą kodu PIN odblokować swoją opaskę lub smartwatch i dopiero wtedy uruchamia proces płatności. - powiedziała Edyta Tararuj, dyrektorka Biura Rozwoju Produktów w PKO Banku Polskim.

xiaomi-pay-nowy

Xiaomi Pay- jak zacząć korzystać z płatności bezgotówkowej?

Dodanie karty płatniczej do Xiaomi Pay odbywa się za pomocą aplikacji Mi Fitness (dostępnej na Androida i iOS). Wystarczy wybrać opcję Xiaomi Pay i ustalić kod PIN potrzebny do potwierdzania płatności opaską lub smartwatchem. Kod PIN do urządzenia jest 6 cyfrowy, dla odróżnienia od 4 cyfrowych kodów PIN do kart płatniczych. Następnie podajemy jeszcze dane karty płatniczej i po ich potwierdzeniu – karta będzie już widoczna ma ekranie urządzenia.

System Xioami Pay pozwala na dodanie do opaski lub smartwatcha kilku kart płatniczych i wybór właściwej karty nawet tuż przed dokonaniem płatności. Przed samą płatnością – ze względów bezpieczeństwa – należy aktywować płatności Xiaomi Pay i potwierdzić wybór kodem PIN do urządzenia. Jeśli opaskę lub smartwatch mamy przez cały czas na ręce, to podawanie takiego kodu PIN wymagane jest nie częściej niż co 24 godziny.

Jeśli jednak urządzenie wykryje nawet chwilowy brak pulsu użytkownika (wynikający np. z luźnego zapięcia paska), to wprowadzenie kodu PIN będzie również wymagane przed kolejną płatnością. Konieczność wprowadzenia 6-cyfrowego kodu PIN do urządzenia przed dokonaniem płatności stanowi również zabezpieczenie na wypadek utraty opaski lub smartwatcha.

Cieszymy się z udostępnienia Xiaomi Pay dla klientów PKO Banku Polskiego. Płatności Xiaomi Pay są już dostępne dla wszystkich kart debetowych, kredytowych i obciążeniowych PKO Banku Polskiego z logo Mastercard, wydawanych klientom indywidualnym, firmom i przedsiębiorstwom. A posiadaczom kart z logo Visa, dziś PKO Bank Polski poleca płatności w aplikacji IKO (na Androida), Apple Pay, Garmin Pay, SwatchPAY! oraz płatności zbliżeniowe BLIK (również klientom nieposiadających żadnej karty płatniczej), zaś klientom korporacyjnym i samorządowym Google Pay. - dodaje Edyta Tararuj.

Komfort płacenia bez konieczności zabierania ze sobą portfela — wygoda na każdym kroku!

Płatności Xiaomi Pay  są teraz dostępne w Polsce na opaskach Mi Smart Band 6 NFC, jak również nowych smartwatchach Xiaomi Watch S1 oraz Xiaomi Watch S1 Active. Oczekuje się, że technologię płatności zbliżeniowych Xiaomi Pay będą również wspierać nowe urządzenia Xiaomi, które będą się pojawiać na rynku w przyszłości i będą obsługiwać technologię NFC. Opaski i smartwatche Xiaomi są szeroko dostępne w Polsce w sklepach internetowych i stacjonarnych, jak również mogą być oferowane przez operatorów telefonii komórkowej. Ze względu na przystępną cenę, szczególnie opaski Xiaomi są też popularnym prezentem na różne okazje.

Opaski sportowe Xiaomi popularne są wśród klientów PKO Banku Polskiego, co potwierdzają słowa jednej z klientek:

Konto w PKO mam od roku 2015 a chwilę później dostałam swoją pierwszą opaskę Xiaomi. Opaska Mi Smart Band 6 z funkcją płatności zbliżeniowych to kolejna, już trzecia opaska Xiaomi, z której korzystam. Podoba mi się jej niewielki rozmiar i korzystam z niej najczęściej do liczenia kroków, szczególnie w czasie różnych wycieczek. Możliwość płacenia zbliżeniowego w nowej opasce przydaje mi się jednak każdego dnia – np. gdy płacę za kawę na uczelni. Z płatności opaską korzystałam już także za granicą – płaciłam w Euro we Włoszech, bezpośrednio z mojego konta walutowego w Euro.

- powiedziała Dominika Owoc, studentka pierwszego roku architektury, klientka PKO BP, obecnie korzystająca z PKO Konta dla Młodych i karty do konta Mastercard z funkcją wielowalutową, która uczestniczyła w testach Family & Friends płatności Xiaomi Pay, jeszcze przed udostępnieniem tej usługi klientom banku.

Xiaomi Pay działa w Polsce od października 2021 r. i jest już oferowany przez kilka banków. A sama opaska Mi Smart Band 6 NFC pojawiła się na rynku w połowie września 2021 r. Smartwatche Xiaomi Watch S1 oraz Xiaomi Watch S1 Active pojawiły się na rynku na wiosnę b.r.

Agnieszka Lefanowicz
PKO Bank Polski