Razem z odkrywcami i podróżnikami

W połowie marca Wieliczka po raz czwarty stała się stolicą podróżniczych opowieści. PKO Bank Polski był Złotym Partnerem wydarzenia. Byliśmy tam ze swoim stoiskiem i konkursem „Bezpieczne podróże”.
około min czytania

Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N zgromadził miłośników odkrywania świata, którzy mieli okazję usłyszeć fascynujące historie od inspirujących podróżników.

Podczas festiwalu odbyło się kilkadziesiąt prelekcji, pokazów slajdów, warsztatów i spotkań. Prelegenci dzielili się swoimi doświadczeniami z podróży do najdalszych zakątków globu, zdradzając sekrety udanych wypraw i inspirując do odkrywania nowych kultur.

Wśród gwiazd festiwalu znaleźli się m.in. Tomasz Michniewicz, znany z programu "Inwazja na...", Janusz Gołąb – specjalista od Azji, Piotr Trybalski – zdobywca obu biegunów, Dorota Szparaga - autorka bloga "Z plecakiem przez świat" i Jakub Porada - ekspert survivalu oraz znany reporter Jacek Hugo-Bader.

PKO Bank Polski, Złoty Partner Festiwalu 50°N, aktywnie wspiera pasjonatów podróży i odkrywców. Podczas wydarzenia bank miał swoje stoisko, gdzie uczestnicy mogli:

 • zapoznać się z ofertą PKO Banku Polskiego dla podróżników, w tym z Pakietem walutowym 3w1, który zawiera kartę i konto wielowalutowe oraz kantor internetowy.
 • skorzystać z fachowego doradztwa w zakresie płatności za granicą.
 • wziąć udział w konkursie „Bezpieczne podróże”.

Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące płatności za granicą oraz krótkie opisanie tych podróży lub miejsc, którzy uczestnicy konkursu wspominają najmilej.

Ze zgłoszeń nagrodziliśmy 7 zwycięzców, którym wyślemy walizki. Gratulujemy.

  1. Beata Dyczewska
  2. Dominik Gądor
  3. Katarzyna  Gał-Kościółek
  4. Damian Kazaniecki
  5. Małgorzata Piwko
  6. Agata Sieron
  7. Agata Turska

Z laureatami skontaktujemy się indywidualnie

Pakiet walutowy idealny dla podróżników:

 • kartę wielowalutową umożliwiającą płatność w różnych walutach bez przewalutowania,
 • konto walutowe obsługujące dziewięć różnych walut,
 • czynny całą dobę i przez siedem dni w tygodniu kantor internetowy oferujący wymianę walut po atrakcyjnych kursach.
 • Posiadacz takiego pakietu oszczędza na prowizjach za przewalutowanie, unika niekorzystnych kursów walut, ma pewność, że pieniądze są bezpieczne.

Festiwal 50°N to nie tylko doskonała okazja do poznania nowych kultur i zdobycia praktycznych informacji przed podróżą, ale również do poczucia energii do odkrywania świata i przeżycia nowych przygód.

Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez Małopolski i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.