Autolokacja III — nowy program inwestycyjny w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski wystartował z nowym programem inwestycyjnym! Autolokacja III jest odpowiedzią na potrzeby tych, którzy chcą mądrze zarządzać swoimi oszczędnościami.
około min czytania

Biorąc pod uwagę podwyższoną zmienność panującą na rynkach akcji, mechanizm uśredniania ceny zakupu jest skutecznym antidotum dla klientów, którzy nie mają czasu śledzić na bieżąco wydarzeń rynkowych i często nabywają jednostki funduszy akcji jednorazowo.

 • Skorzystaj z Autolokacji III i mądrze oszczędzaj pieniądze w zmiennych czasach.
 • Autolokacja III opiera się na 6-miesięcznej lokacie oprocentowanej stawką 6,5 proc. w stosunku rocznym.
 • Wpłacone przez ciebie środki będą co miesiąc automatycznie przenoszone z lokaty do wybranego subfunduszu.

Program inwestycyjny Autolokacja jest dobrze znany klientom PKO Banku Polskiego — jest on produktem oszczędnościowo-inwestycyjnym, który poszerza ofertę lokowania oszczędności w PKO Banku Polskim o nowatorskie rozwiązania pozwalające klientom na skorzystanie z różnych form pomnażania środków.

Bank w minionych latach oferował już dwukrotnie tego typu program umożliwiający stopniowe przenoszenie środków ze standardowej lokaty terminowej do wybranego funduszu inwestycyjnego – w 2016 i 2018 roku. Obok Lokaty mobilnej i Lokaty 60+ oprocentowanych stawką 5,75 proc. w stosunku rocznym, podobnie jak lokata dla nowych klientów Bankowości Osobistej i Prywatnej, jest kolejną atrakcyjną formą lokowania środków oferowaną przez PKO Bank Polski.

Jak działa Autolokacja III?

Podobnie jak w poprzednich edycjach programu, Autolokacja III opiera się na atrakcyjnie oprocentowanej lokacie terminowej. Tym razem jest ona 6-miesięczna, ze stawką 6,5% w skali roku i minimalną wpłatą 10 tys. zł. Każda osoba, która przystąpi do Programu, co miesiąc automatycznie otrzymywać będzie wpłaty przenoszone z 6-miesięcznej lokaty do wybranego subfunduszu.

Dzięki cykliczności środków oraz comiesięcznemu konwertowaniu, jako klient masz możliwość korzystania z uśrednienia ceny zakupu jednostek funduszy i zmniejszenia ryzyka inwestycji. Autolokacja to również wygoda inwestowania — nie musisz pamiętać o comiesięcznym przenoszeniu części środków z lokaty do wybranego subfunduszu!

Proces działania jest bardzo prosty – w dniu otwarcia programu 1/7 wpłaconej kwoty jest przelewana do funduszu, a za pozostałe 6/7 zakładana jest wspomniana lokata. Przez kolejne 6 miesięcy, raz w miesiącu następuje przelew pieniędzy (kolejnej 1/7 części wpłaconej kwoty) z lokaty do wybranego przez ciebie funduszu. Po 6 miesiącach pieniądze są w całości w wybranym funduszu, lokata jest zamykana, a naliczone dla niej odsetki są przelewane na twoje konto.

Mądry wybór subfunduszy

Autolokacja III umożliwia skorzystanie z mechanizmu uśredniania ceny nabycia jednostek uczestnictwa funduszy poprzez stopniowe przenoszenie środków z lokaty do wybranego subfunduszu spośród 8 wchodzących w skład PKO Parasolowy – fio. Ważne jest jednak, by pamiętać o dostosowaniu tego wyboru do indywidualnie akceptowanego poziomu ryzyka i możliwości finansowych.

Popularnym wyborem z racji tego będą subfundusze dłużne, które pozwolą na stopniowe przenoszenie środków z lokaty. Argumentem w tym przypadku może być znacznie wyższa rentowność papierów w portfelu niż ta, którą rynek oferował jeszcze np. rok czy pół roku wcześniej. Co ciekawe, widmo spowolnienia gospodarczego paradoksalnie pomaga np. funduszom obligacji skarbowych!

Kto zyska wybierając Autolokację III?

Autolokacja III jest adresowana do klientów rozpoczynających przygodę z inwestycjami w fundusze. Jeśli cenisz sobie wygodę i oszczędność czasu oraz szukasz różnorodnych, gotowych rozwiązań oszczędnościowo-inwestycyjnych, jest to program dla ciebie! Wystarczy, że odwiedzisz najbliższą placówkę banku lub skorzystasz z serwisu transakcyjnego iPKO.

Każdy, kto ma konto w PKO Banku Polskim i korzysta z iPKO, może po zalogowaniu do serwisu:

 • kliknąć zakładkę „Oferta”,
 • przejść do działu „Inwestowanie i oszczędzanie”,
 • wybrać „Autolokacja III” i kliknąć pole „Otwórz”,
 • kupić program inwestycyjny w zakładce „Emerytura i Inne”.

Równie łatwo możesz dołączyć do programu korzystając z aplikacji IKO! Wystarczy, że przejdziesz ścieżkę:

 • Oferta
 • Inwestowanie
 • Fundusze inwestycyjne
 • Oferta funduszy
 • Emerytura i inne.

Proste, prawda? Zadbaj o swoją przyszłość i zainwestuj w siebie za pół roku!