PKO Bank Polski wspiera polskie rodziny w mądrym oszczędzaniu

PKO Konto za Zero Rodzina 500+ oraz podwyżka oprocentowania do 6 proc. na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym to nowa propozycja dla rodzin od PKO Bank Polski.
około min czytania

Jak oferta pomoże zadbać o domowe finanse?
Sprawdźcie sami.

  • Od 1 lipca PKO Bank Polski wprowadza promocyjne oprocentowanie na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym – do 6 proc. w skali roku.
  • Bank oferuje klientom PKO Konto za Zero Rodzina 500+ na bardzo korzystnych warunkach.
  • Rodzice mogą założyć konto już od pierwszych dnia życia dziecka.

Dla kogo jest PKO Konto za Zero Rodzina 500+?

PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+ to rachunek dla jednej lub dwóch osób od 18. roku życia, na które będą przekazywane świadczenia Rodzina 500+. Może być kontem wspólnym np. dla rodziców dzieci, na które wypłacane jest świadczenie i stanowi znakomite rozwiązanie finansowe dla rodzin korzystających ze świadczeń 500+ oraz chcących powiększyć rodzinne oszczędności. To także dowód na to, że bank uważnie obserwuje otoczenie gospodarcze i reaguje na potrzeby klientów.

Spełniający proste kryteria, rodzice, którzy zdecydują się na powiązanie rachunku z wypłatami świadczeń z programu 500+, mogą korzystać z niego bez opłat. To oznacza:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku,
  • 0 zł za kartę (jeśli wykona w miesięcznym okresie rozliczeniowym transakcje bezgotówkowe na minimum 200 zł, inaczej koszt miesięczny karty wyniesie 1,90 zł),
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego,
  • 0 zł za wypłaty z obcych bankomatów za pomocą BLIKA.

Ważnym aspektem konta jest także wygoda jego zarządzania. Wystarczy dostęp do aplikacji mobilnej IKO lub serwisu internetowego iPKO, w którym znajdziecie również wniosek o świadczenie Rodzina 500+.

Rodzinne oszczędzanie nawet do 6 proc.

PKO Bank Polski wie, jak ważne dla rodzin jest budowanie kapitału i zabezpieczenie przyszłości dziecka. Dlatego oferuje nowe możliwości oszczędzania na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym i od 1 lipca wprowadza promocyjne oprocentowanie, które wynosi do 6 proc. w skali roku.

Oprocentowanie salda do 10 tys. zł wynosi 4 proc., dodatkowe 2 proc. klient zyskuje zaś za systematyczne oszczędzanie – warunkiem są wpłaty w przedziale pomiędzy 20 zł a 1000 zł przez minimum 3 miesiące. Pierwsze Konto Oszczędnościowe może być otwarte dla dzieci do 18 roku życia, a warunkiem jest posiadanie lub otwarcie: PKO Konta Dziecka lub PKO Konta Pierwszego.

Od 1 lipca bank podwyższył również oprocentowanie na rachunku PKO Konto Dziecka do 3 proc. (jeśli na koncie jest nie więcej niż 2,5 tys. zł) oraz do 1 proc. dla salda powyżej tej kwoty. Konto jest bezpłatne i przeznaczone dla dzieci do 12. roku życia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rodzinnego pakietu oszczędnościowego w PKO Bank Polski? Sprawdź szczegóły na dedykowanej stronie internetowej!