Więcej wypadków w szkołach niż na drogach. 5 zł wystarczy, aby ochronić twoje dziecko

Za chwile rozpocznie się nowy rok szkolny, który jest dla dzieci zarówno okresem rozwoju, nauki, jak i... większego niebezpieczeństwa, związanego z ilością aktywności. Nauka to nie tylko siedzenie w ławce, ale też wycieczki, powroty do domu, zabawa na przerwach, ćwiczenie na WF-ie. Czy ubezpieczyłeś już swoje dziecko od ewentualnego wypadku? Sprawdź jak się zabezpieczyć.
około min czytania

Wypadki w szkołach są dużo częstsze niż na drogach

Według raportu rankomat.pl, w szkołach dochodzi do wypadków znacznie częściej niż na drogach! Zwykle chodzi o urazy takie jak zwichnięcia czy złamania, ale zdarzają się też poważniejsze wypadki, na przykład oparzenia na lekcjach chemii.

Do większości wypadków dochodzi przez nieuwagę dzieci lub nauczycieli, którzy nie mogą bez przerwy pilnować wszystkich podopiecznych. Znaczna część tych niefortunnych zdarzeń przytrafia się podczas lekcji wychowania fizycznego.

Na szczęście wypadki w szkołach (ale też przedszkolach czy żłobkach) praktycznie nigdy nie są tak poważne jak te, do których dochodzi na drogach. Rzadko można ich uniknąć, dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

Chroń swoje dziecko dzięki PKO Ubezpieczeniu Dziecka

W ofercie banku znajduje się PKO Ubezpieczenie Dziecka, które przyda się przede wszystkim za chwilę, gdy dzieci wrócą do szkół. Nie oznacza to jednak, że ubezpieczenie będzie obejmowało tylko ich pobyt w placówkach oświaty.

Dlaczego warto wykupić PKO Ubezpieczenie Dziecka?

Ponieważ w razie nieszczęśliwego wypadku zapewni dziecku do 20. roku życia specjalistyczną pomoc medyczną i wsparcie przez 24 godziny na dobę. Ubezpieczenie, które można wykupić online w serwisie iPKO lub w aplikacji IKO, dotyczy właśnie urazów (takich jak te najczęściej występujące w szkołach, czyli złamań, oparzeń, zwichnięć), uszkodzeń ciała (np. otarcia, stłuczenia) lub rozstroju zdrowia będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku.

Chociaż oferta dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży uczęszczających do żłobków, przedszkoli i szkół (w tym uczelni wyższych), to nie obejmuje jedynie pobytu dziecka w placówkach oświaty, ale też na wakacjach, w czasie wolnym, podczas wycieczek szkolnych, w drodze do i ze szkoły lub przedszkola.

Niewielka kwota = wielka ochrona twojego dziecka

PKO Ubezpieczenie Dziecka to oferta dostępna dla wszystkich: wystarczy 5 zł miesięcznie (60 zł rocznie), aby dziecko otrzymało potrzebną pomoc w razie wypadku. Oprócz odpowiedniego leczenia, rehabilitacji i konsultacji u lekarzy specjalistów, pomoc ta obejmuje także opiekę nad dzieckiem, korepetycje lub nauczanie domowe, a nawet bon podarunkowy dla poszkodowanego, aby mógł jak najprzyjemniej spędzić okres rekonwalescencji po wypadku.

W cenie 9 zł miesięcznie dostępna jest też ochrona rozszerzona o świadczenia pieniężne.

Już teraz zapoznaj się z ofertą PKO Banku Polskiego, aby ubezpieczyć dziecko przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Ubezpieczenie dziecka – co możesz zyskać?

  • Ochrona dziecka 24/7 nie tylko, gdy jest w szkole, ale również podczas zajęć pozaszkolnych, w domu, a nawet na wycieczkach i wakacjach
  • Dodatkowe wsparcie w opiece nad dzieckiem niepełnoletnim po urazie, w tym np. prywatne lekcje
  • Ubezpieczenie dostępne już od dnia narodzin dziecka
  • Specjalistyczna pomoc medyczna w przypadku urazów – badania, konsultacje, zabiegi, rehabilitacja
  • Bon podarunkowy dla dziecka o wartości 200 zł – w przypadku wystąpienia urazu