Bezpłatne konto firmowe i kredyt na spłatę zobowiązań w innym banku – nowe oferty promocyjne w PKO Banku Polskim

Od teraz promocyjne warunki kredytów obrotowych dla małych i średnich firm oraz bezpłatne konta firmowe w PKO Banku Polskim.
około min czytania

W ramach promocji prowizja została obniżona do 0%, natomiast marża podlega negocjacji. Promocja obejmuje kredyt w rachunku bieżącym oraz pożyczkę firmową. Kredyt powinien zostać przeznaczony na spłatę zobowiązań w innym banku. Z kolei nowo otwarte Konto Firmowe wraz z terminalem POS będzie bezpłatne przez 2 lata bez żadnych dodatkowych warunków. PKO Bank Polski chce wspierać firmy i przedsiębiorstwa, pomagając im obniżać koszty prowadzenia działalności.

Od kilku lat przedsiębiorcy działają w otoczeniu wyzwań, z jakimi nie mieliśmy do czynienia wcześniej. Jednak – jak wynika z analiz makroekonomicznych PKO Banku Polskiego - zdolność polskich firm do utrzymywania rentowności nawet w czasie dekoniunktury okazała się względnie wysoka. Według aktualnych danych, koszty, które ponoszą firmy, nadal rosną bardziej niż przychody. Dlatego jako partner finansowy chcemy wspierać polski biznes w okresie dekoniunktury, proponując atrakcyjną ofertę bezpłatnego konta i refinansowania dotychczasowych zobowiązań. Główne korzyści dla firmy to oszczędności - niższa marża i brak prowizji pozwalają obniżyć koszty kredytu i zmniejszyć jego ratę – mówi Radosław Hutnik, Dyrektor Pionu Bankowości Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.

Teraz nowo otwarte Konto Firmowe lub Konto Firmowe Premium będzie bezpłatne przez 2 lata, bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków. Istotnym atutem promocji jest możliwość zamówienia i korzystania z terminala POS bezpłatnie przez 24 miesiące. Standardowa opłata za Konto Firmowe wynosi 12 zł miesięcznie, jeśli na konto nie wpłynie 2 tys. zł lub 49 zł za Konto Firmowe Premium bez wpływu 50 tys. zł w miesiącu.

PKO Konto Firmowe przeznaczone jest dla firm o mniejszej skali działalności, w tym dla klientów rozpoczynających działalność gospodarczą. Dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej wygodnym rozwiązaniem jest założenie konta wraz z równoczesną rejestracją firmy w CEIDG - wystarczy złożyć jeden wniosek w serwisie iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. Z kolei PKO Konto Firmowe Premium powstało z myślą o małych i średnich firmach, które mają większe potrzeby rozliczeniowe oraz potrzebują bardziej zaawansowanych usług.

Otwarcie rachunku w PKO Banku Polskim daje firmie wiele korzyści. Wszystkie przelewy w aplikacji mobilnej IKO są bezpłatne, klient nie płaci za wydanie dowolnej liczby kart debetowych. Z kolei karta debetowa wielowalutowa będzie bezpłatna pod warunkiem zrobienia 5 transakcji. Wpłaty we wpłatomatach do 50 tys. zł miesięcznie są bezpłatne. Rachunek pomocniczy jest bezpłatny przy wpływach 2 tys. zł. Klient może bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów PKO Banku Polskiego.

Promocyjne warunki prowadzenia konta firmowego dotyczą rachunków, które zostaną otwarte w aplikacji IKO, w serwisie iPKO, przez wniosek na www lub w IPKO podczas spotkania z doradcą. Z oferty mogą skorzystać firmy, które od 1 stycznia 2023 r. nie miały konta firmowego w PKO Banku Polskim.

Z oferty refinansowania mogą skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci, którzy przeznaczą kredyt na spłatę zobowiązań w innym banku. Promocyjne warunki dotyczą kredytu w rachunku bieżącym i pożyczki firmowej. Kredyt w rachunku bieżącym nie wymaga zabezpieczeń rzeczowych do kwoty 500 tys. zł. Okres finansowania wynosi maks. 24 miesiące. Można go przeznaczyć na dowolny cel związany z bieżącą działalnością firmy. Z kolei pożyczka firmowa jest udzielana nawet na 5 lat, a jej maksymalna kwota wynosi 500 tys. zł. Harmonogram spłat rat kapitałowych można dostosować do indywidualnych potrzeb i spłacać je miesięcznie lub kwartalnie. Pożyczkę można otrzymać w prosty sposób, bez zbędnych formalności. Pieniądze trafiają na konto przedsiębiorstwa nawet w dniu złożenia wniosku.

Aby skorzystać z oferty refinansowania na promocyjnych warunkach, należy umówić się na spotkanie z doradcą, który przedstawi szczegóły oferty.

Ofertom promocyjnym będzie towarzyszyła kampania marketingowa.

Katarzyna Ewert-Gandzel
Komunikacja oferty bankowości detalicznej,
inwestycyjnej i dla firm