Faktoring – pieniądze zawsze na czas

Wykonujesz swoją pracę i chcesz dostać za nią należne wynagrodzenie – bez kłopotów i bez zwłoki. Z kontrahentami jednak bywa różnie. Zdarzają się nierzetelni właściciele firm, którzy albo zwlekają z uregulowaniem należności, albo popadają w kłopoty finansowe uniemożliwiające opłacenie faktury. Przed takimi sytuacjami uchroni nas usługa faktoringu w PKO Faktoring, spółki należącej do Grupy PKO Banku Polskiego – proste i szybkie finansowanie obrotowe twojej firmy.
około min czytania

Faktoring – co to jest?

Faktoring to narzędzie, które usprawni funkcjonowanie firmy oraz zapobiegnie sytuacjom kryzysowym związanym z twoimi finansami. Kiedy wystawisz fakturę, bank wypłaci ci pieniądze jeszcze przed terminem płatności. Możesz już wtedy finansować kolejne dostawy, pozyskiwać nowych odbiorców i zwiększać obroty. W przypadku faktoringu pełnego otrzymasz również profesjonalną analizę kondycji finansowej twoich partnerów w biznesie. To wiedza, która może okazać się bardzo ważna i ograniczyć ponoszone przez ciebie ryzyko.

Świadomość, że w obliczu kłopotów nie pozostaniemy sami, to komfort, w który chętnie zainwestuję – podkreśla Piotr Leszczyński z Gdańska, prowadzący swoją działalność gospodarczą.

Faktoring – bezpieczeństwo na 200 procent

Faktoring dla firm jest dostępny w dwóch wariantach: pełnym i niepełnym. Dzięki pierwszej opcji, ryzyko związane ze skutkami niespłacenia należności przez odbiorcę pozostaje po stronie faktora. Wszystko w ramach polisy z towarzystwem ubezpieczeniowym, którą zawierasz sam lub robi to za ciebie faktor. Tu możesz być pewien podwójnie. Żadnych niespodzianek.

Drugą możliwością jest faktoring niepełny. W tym przypadku ryzyko związane ze skutkami niespłacenia należności pozostaje po twojej stronie – jeżeli odbiorca nie wypłaci należności w terminie, otrzymasz profesjonalne wsparcie w postaci monitorowania i windykacji. Bank nie pozostawi cię samego z problemami i podejmie czynności, które pomogą odzyskać pieniądze. 

 

Piotr Dunaj