Finansowanie faktur – nie czekaj na swoje pieniądze

Jesteś przedsiębiorcą. Sprzedałeś towar lub wykonałeś usługę. Następnie wystawiłeś fakturę z odroczonym terminem płatności i czekasz 15, 30 a nawet 60 dni, aż odbiorca zapłaci.
około min czytania

W tym czasie musisz wypłacić pensje swoim pracownikom, zamówić materiały potrzebne do realizacji kolejnego zlecenia i opłacić rachunki. Tymczasem wszystkie twoje pieniądze są zamrożone w fakturach. A jeżeli nie otrzymasz ich  na czas?

W PKO Faktoring skutecznie rozwiązujemy ten problem. Finansujemy faktury przed terminem ich płatności. A ty, zamiast na nie czekać, możesz skupić się na rozwoju biznesu.

Jak działa usługa finansowania faktur?

Podpisz umowę o finansowanie faktur w aplikacji iPKO lub oddziale PKO Banku Polskiego. Następnie sprzedaj i dostarcz towar lub usługę swojemu odbiorcy. Wystaw fakturę z odroczonym terminem płatności i przekaż ją nam za pośrednictwem iPKO, wybierając kwotę oraz okres finansowania, który może wynosić nawet 60 dni.

Pamiętaj, że finansowaniem faktur nie sfinansujesz przeterminowanej faktury.

Po zatwierdzeniu transakcji pieniądze otrzymasz nawet w kilka minut. Kiedy nadejdzie termin płatności spłata zadłużenia zostanie pobrana automatycznie z twojego rachunku firmowego.

Co zrobić, jeżeli chcesz przedłużyć termin spłaty zadłużenia?

W takim przypadku na 5 dni przed terminem spłaty możesz skorzystać z opcji tzw. prolongaty, wydłużając tym samym okres finansowania do 30 dni.

 Faktoring_srodek.png

Ile to kosztuje?

Prowizja za każdy dzień finansowania faktury wynosi tylko 0,068 proc. i potrącana jest z wypłaconych środków. Pierwszą fakturę zgłoszoną w ciągu 14 dni od daty zawarcia umowy sfinansujesz o połowę taniej. Jeżeli skorzystasz z usługi 4 razy w roku jesteś zwolniony z opłaty rocznej, która wynosi 2 proc. od wysokości limitu, ustalonego przy aktywacji usługi. Maksymalny limit wynosi 200 tys. zł.

Przykład: Jeżeli sfinansujesz w całości fakturę o wartości 5 000 zł brutto na okres 30 dni na twoje konto zostaną wypłacone środki w wysokości 4 874,54 zł. Oznacza to, że koszt finansowania wynosi 102,00 zł netto + 23,46 zł VAT. Pamiętaj, że ta kalkulacja powstała w okresie przygotowania artykułu. Jeżeli czytasz go później, te wartości mogą być inne.

Jeżeli chcesz skorzystać z usługi finansowania faktur, wypełnij formularz kontaktowy na stronie internetowej PKO Faktoring lub odwiedź najbliższy oddział PKO Banku Polskiego.

 

Paweł Koć
kierownik zespołu
w PKO Faktoring