PKO Faktoring po raz kolejny ze złotym godłem „Konsumencki Lider Jakości”

PKO Faktoring kolejny rok z rzędu otrzymał złote godło „Konsumencki Lider Jakości” w kategorii „Faktoring”. Konkurs organizowany jest przez redakcję „Strefy Gospodarki” tworzącą niezależny dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej”. Jego celem jest wyłonienie najlepszych jakościowo - w opinii konsumentów - marek i firm, które funkcjonują na polskim rynku.
około min czytania

W tegorocznej edycji badania wzięło udział blisko 14 tysięcy respondentów. Co sprawiło, że PKO Faktoring został uznany za „Lidera Jakości”? Osoby, które doceniły firmę, w uzasadnieniu stwierdziły, że to marka „sprawdzona na rynku”, mająca „solidną kadrę”, „numer 1 faktoringu w Polsce”.

Spośród wszystkich polskich faktorów PKO Faktoring cieszy się najwyższym wskaźnikiem znajomości marki w kontekście danej kategorii produktowej. Aż 85 proc. osób korzystających z usług firmy uważa ją za najlepszą i realnie poleca! Respondenci docenili też jej długi staż na rynku. Z czym im się jeszcze kojarzy? Z pewnością i bezpieczeństwem, a także kapitałem dla ich firmy.

Systematycznie podnosimy parametry jakości naszej oferty. Bardzo nas cieszy, że tę zmianę zauważają klienci. Dziękujemy za rekomendacje i oceny, które drugi rok z rzędu zaowocowały przyznaniem złotego godła Konsumencki Lider Jakości dla PKO Faktoring. Efekt ten osiągnęliśmy, tworząc i realizując strategię cyfrowej transformacji naszej firmy. Poprawa jakości przekłada się na dużą dynamikę wzrostu wyników biznesowych. W ostatnim roku aktywa PKO Faktoring urosły o 50%, a baza klientów zwiększyła się o 20%. Będziemy zmieniać się nadal, aby w kolejnym roku powtórzyć ten sukces – mówi Piotr Mierzejewski, Prezes Zarządu PKO Faktoring.

PKO Faktoring to jeden z największych faktorów w Polsce. Z jego usług korzysta 3,3 tys. klientów. Rocznie finansuje ponad 1,2 mln faktur o łącznej wartości 31 mld zł. Ma ofertę skierowaną do wszystkich segmentów: małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także szeroki wachlarz produktów - od Finansowania Faktur, przez faktoring klasyczny, po Program Finansowania Dostawców.