Podcast „O biznesie i faktoringu” – Spedycja Międzynarodowa „Adar”

Widok ciężarówek towarzyszył mu od dziecka, a dołączenie do firmy transportowej rodziców było dla niego czymś naturalnym. Przejął biznes, gdy ten znajdował się na zakręcie i wyprowadził go na prostą.
około min czytania

Gościem najnowszego odcinka podcastu „O biznesie i faktoringu” jest Adam Aszyk, Prezes firmy „Adar”, która – jak sam siebie określa – stawia na rozwój poprzez digitalizację klasycznych rozwiązań spedycyjnych.

Posłuchaj wciągającej rozmowy i dowiedz się, jak nasz gość rozwinął i rozpędził biznes, co dała mu zmiana kierunku działania, jaką rolę odegrał w tym wszystkim faktoring oraz co może przynieść jutro.

EUROSTAT podaje, że ok. 20 proc. kilometrów, które wykonują ciągniki siodłowe z naczepami, to kilometry wykonane bez ładunku, czyli „na pusto”. To oznacza, że co piątej ciężarówki, którą widzimy na drodze, mogłoby nie być ­– wyjaśnia nasz gość. Przyszłość w branży transportowej maluje się tak, że drastycznie zmniejszy się liczba tych „pustych” kilometrów. System matchowania pojazdów powinien odbywać się na jednej bazie danych, w podobnym okresie – opowiada Adam Aszyk.

Więcej o potrzebach branży i innowacyjnych pomysłach – w podcaście! Gorąco zachęcamy do jego wysłuchania!

 

„O biznesie i faktoringu” – to nowy cykl naszych autorskich podcastów, w których o historie niezwykłych biznesów oraz o to, jak w ich rozwoju pomógł faktoring, swoich gości dopytuje Piotr Mierzejewski, Prezes PKO Faktoring.