„(Nie) Codzienna” wystawa w centrali PKO Banku Polskiego

Na co dzień pracują w PKO Banku Polskim. Podczas spotkania rękodzielniczek zorientowały się, że łączy je również wspólna pasja. Bożena Mardyłło i Katarzyna Kołodziejek po godzinach zajmują się tworzeniem biżuterii. Ich prace można oglądać w ramach wystawy „(Nie) Codzienna” w atrium na V piętrze centrali PKO Banku Polskiego.
około min czytania

To już czwarta wystawa twórczości pracowników PKO Banku Polskiego. Do tej pory prezentowane były prace malarskie osób zatrudnionych w Banku.

Prezentowana w atrium Centrali PKO Banku Polskiego biżuteria to połączenie drobnych koralików i kamieni naturalnych. Autorki szyją i haftują do nich także zdobienia. Na przygotowanie eksponowanych egzemplarzy poświęciły całe wakacje. Bożena Mardyłło z Fundacji PKO Banku Polskiego pasję do rękodzielnictwa odziedziczyła po swoim ojcu – Tata rzeźbi, maluje, robi biżuterię. Nie jest jubilerem, ale od zawsze miał takie hobby. Pamiętam z dzieciństwa, jak chodziliśmy na giełdy i kupowaliśmy kamienie

Dla drugiej z autorek tworzenie biżuterii to coś więcej niż zabawa i sposób na spędzanie wolnego czasu. – Poza pracą w Banku mam start-up, w którym wystawiam swoje wyroby na sprzedaż – mówi Katarzyna Kołodziejek z Biura Zarządu PKO Banku Polskiego. Jej twórczości towarzyszy również aktywność charytatywna. – Część biżuterii oddajemy na cele dobroczynne. Zazwyczaj są to licytacje na rzecz dzieci potrzebujących pomocy. W gronie rękodzielniczek jest koleżanka, której syn jest dzieckiem cierpiącym na autyzm. Całą swoją działalność podporządkowała zapewnieniu synowi rehabilitacji. Wspieramy ją w tym – tłumaczy.

Wystawa biżuterii autorstwa pracownic PKO Banku Polskiego potrwa do 5 października. 

Tomasz Sobkowicz