Razem celebrujmy codzienne chwile

Jak najchętniej spędzamy wolny czas? W domowych pieleszach, brylując na mieście, a może zażywając ruchu w plenerze? W wolnych chwilach wolimy czytać książki czy oglądać seriale? I pytanie najważniejsze: czy w ogóle potrafimy się relaksować?
około min czytania

Opiekunowie domowych psów i kotów wiedzą, że te zwierzaki do perfekcji opanowały sztukę relaksu (choć koty wydają się w tym nawet lepsze od psów). W tej konkurencji nie mamy szansy wygrać z domowymi pupilami. Jeśli nawet lubimy poleniuchować i poleżeć w słonku, to nie przyznajemy się do tego – w cenie jest pracowitość. Zamiast uprawiać dolce far niente, wynajdujemy sobie zajęcia.

A przecież, jak pisze Claudia Hammond w swojej książce pod znamiennym tytułem “Sztuka odpoczynku”, którą znaleźć można m.in. na Legimi, odpoczynek jest ważny (...). Musimy zacząć go cenić, nadawać mu odpowiednią rangę i chwalić się nim. Odpoczynek to nie luksus, ale towar pierwszej potrzeby.

Dlaczego? Ponieważ relaks, leniuchowanie, odpoczynek, krótka drzemka, czy jakikolwiek inny brak aktywności fizycznej oraz umysłowej, wbrew pozorom nie są bezproduktywną stratą czasu. Jak twierdzi Scott Kaufman, znany amerykański psycholog kognitywista, aż 72 proc. ludzi wpada na nowe pomysły wtedy, gdy… bierze prysznic. Kreatywności sprzyja bowiem zrelaksowane ciało i mózg, który przez tę krótką chwilę nie jest zajęty codziennymi sprawami.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Szczęście rodzinne to bezapelacyjnie lider wśród wartości, które kierują Polakami w codziennym życiu. Takie są wnioski z badania Rodzina - jej znaczenie i zrozumienie, przeprowadzonego przez CBOS w 2019 roku. Aż 80 proc. badanych uznało szczęście rodzinne za priorytet. Na kolejnych miejscach znalazły się zdrowie (55 proc.), spokój (48 proc.) i grono przyjaciół (45 proc.). Dla 42 proc. z nas istotne są także szacunek innych ludzi i uczciwe życie. Zadziwiająco niewielkie znaczenie miały dla ankietowanych dobrobyt i bogactwo – to wartości ważne dla 9 proc. pytanych, a już zupełnie niewielu osobom, bo tylko 3 proc., szczęście przyniosłyby sukces i sława.

Biorąc pod uwagę konkluzje CBOS, nie dziwią wyniki innego, nieco późniejszego badania ankietowego PAYBACK Opinion Poll Czy Polacy to domatorzy?, zgodnie z którym aż 74 proc. badanych Polaków swój wolny czas najczęściej spędza w domu. Co wówczas robią nasi rodacy? Wśród ulubionych domowych rozrywek króluje oglądanie filmów i seriali (42 proc.), a tuż za nim plasuje się przeglądanie internetu (40 proc.). Po książkę sięga 26 proc. respondentów, a 20 proc. woli spędzać ten czas z dalszą rodziną lub znajomymi zaproszonymi do domu. 16 proc. ankietowanych poświęca go swoim pociechom, a jedynie 12 proc. decyduje się na aktywność fizyczną.

Skoro zatem oglądanie filmów i seriali to ulubione rozrywki naszych rodaków, to warto zadbać, by była to rozrywka na najwyższym poziomie. Takim, jaki można znaleźć w serwisie Canal+ online. Klienci PKO Banku Polskiego dostęp do platformy mogą wykupić w serwisie IKO lub przez aplikację iPKO. Miłośnikom aktywności fizycznej polecamy CANAL+ z Eleven Sports i Polsat Sport Premium. Emocji na pewno nie zabraknie.

Jak aktywować usługę Canal+ Online?

Kliknij link aktywacyjny, który jest dostępny w:

  • serwisie iPKO: Moje produkty → Usługi i zakupy → Twoje zamówienie CANAL+ (nazwa zakupionej usługi) → Szczegóły i zarządzanie → Informacje o usłudze → Jak skorzystać
  • aplikacji IKO: Moje produkty → Usługi i zakupy → Aktywne → Twoje zamówienie CANAL+ (nazwa zakupionej usługi) → Szczegóły i zarządzanie → Informacje o usłudze → Jak skorzystać

Wykupienie dostępu do oferty Canal+ online lub CANAL+ z Eleven Sports i Polsat Sport Premium jest ekstremalnie łatwe.

Wystarczy wybrać wariant usługi w serwisie IKO lub aplikacji iPKO i kliknąć w link aktywacyjny. Łatwiej już być nie może. Ani taniej, bowiem dla klientów PKO Banku Polskiego Canal+ online ma specjalną ofertę cenową. Przekonajcie się sami.