W co się bawić w domu z dziećmi?

„Nudzi mi się. Pobaw się ze mną!”. Nie ma chyba rodzica, który w ostatnich dniach nie usłyszałby takiego zdania z ust swojego dziecka. Na szczęście jest na to sposób! Łącząc przyjemne z pożytecznym, można sięgnąć po książki, materiały edukacyjne, gry i kolorowanki, dzięki którym wypełnimy najmłodszym czas, a przy okazji wprowadzimy w świat finansów, przedsiębiorczości czy ekologii.
około min czytania

Zamknięcie przedszkoli i szkół w związku z pandemią koronawirusa to dla rodziców wyzwanie nie tylko logistyczne, ale i… czysto fizyczne. Pociechy zostają w domu, a zakres ich aktywności jest znacznie ograniczony wytycznymi Sanepidu dotyczącymi unikania kontaktu z rówieśnikami oraz zaprzestania zabaw w miejscach publicznych.

Konieczność zorganizowania najmłodszym wolnego czasu dotyczy zarówno opiekunów, korzystających z tzw. home office, jak i tych, którzy wzięli urlopy. W co zatem bawić się z dziećmi przebywającymi w domu?

Sprawdzonym sposobem jest wykorzystanie publikacji edukacyjnych. Na przykład tych, które za pomocą dziecięcego języka wyjaśniają najważniejsze kwestie dotyczące, m.in. oszczędzania, finansów, bankowości, przedsiębiorczości, ekologii, cyberbezpieczeństwa, zasad prawidłowego odżywiania oraz unikania marnowania zasobów naturalnych i żywności:

Doskonale sprawdzą się też gry, zabawy edukacyjne i kolorowanki, dzięki którym nauka przedsiębiorczości i finansów staje się świetną rodzinną zabawą:

Rodzicom młodszych dzieci szczególnie polecamy zabawę w sklep (wśród materiałów dla dzieci 3-6 lat). Starszym z pewnością spodobają się publikacje edukacyjne oraz gra planszowa „Rodzina Pieniążków”.

Wszystkie materiały dostępne są on-line oraz do wydruku na stronie Banku http://www.pkobp.pl/junior.

Pamiętajmy! Czas spędzony z dzieckiem na kreatywnych zabawach to świetna inwestycja w jego rozwój oraz znakomita okazja do wzmacniania rodzinnych więzi.

 Maciej Pobocha