Wystrzał barwnych dźwięków w Nowy Rok!

Sylwester to wyjątkowy wieczór, który warto spędzić w niezapomniany sposób. A gdyby tak…w Nowy Rok wejść przy dźwiękach najpiękniejszych melodii w mistrzowskim wykonaniu?
około min czytania

Odliczamy! 10, 9, 8, 7…! Z roku na rok, coraz chętniej sylwestrowy wieczór spędzamy na koncertach. Ostatni dzień 2021 r. może być więc wypełniony naprawdę wybitną muzyką w genialnym wykonaniu. Na uroczyste powitanie nowego roku zaprasza PKO Bank Polski wraz z instytucjami kultury, które wspiera.

Gala Sylwestrowa w Operze Wrocławskiej (31 grudnia godz. 19:00)
Jeśli chcemy przeżyć ten wyjątkowy czas w towarzystwie piękna i elegancji – doskonałą propozycją będzie koncert w Operze Wrocławskiej. Usłyszymy najpiękniejsze miłosne arie z repertuaru musicalowo-operetkowego z wybitnymi solistami, chórem i orkiestrą Opery Wrocławskiej. W programie będą dominować dwa gatunki: musical i operetka. Artyści wykonują m.in. utwory z dzieł Leonarda Bernsteina czy Paula Ábraháma. Nie zabraknie również pełnych miłości fragmentów z operetek Franza Lehára, Emmericha Kálmánna a także Johanna Straussa i Jacques’a Offenbacha. Koncert zostanie poprowadzony pod batutą Adama Banaszaka.|

Sylwestrowa Noc w Filharmonii Narodowej (31 grudnia godz. 20:00)
Tutaj spokój klasyki miesza się z atmosferą nadciągającego karnawału… W programie propozycje piękne i ambitne, wiele niespodzianek i zaskakujących aranżacji. Tym razem z akcentem na barwną, czerpiąca z wielu źródeł inspiracji muzykę amerykańską. Gospodarzem koncertu będzie Joseph R. Olefirowicz, amerykański dyrygent i organista, który słynie z ekspresyjnego stylu kierowania orkiestrą. Koncert idealnie wpasuje się w atmosferę towarzyszącą pożegnaniu starego i przywitaniu nowego roku!

Koncert Sylwestrowy w Operze Krakowskiej (31 grudnia godz. 21:30)
Artyści Opery Krakowskiej serdecznie zapraszają na koncert ,,Jeszcze mi wina nalej!”. Słowa z wiersza Agnieszki Osieckiej stały się inspiracją dla tegorocznego wydarzenia. Odnoszą się nie tylko do atmosfery, którą będzie można odczuć na scenie, lecz również do tradycji zawierania przez kompozytorów w dziełach operowych pieśni-toastów – by wspomnieć chociażby słynne „Libiamo ne' lieti calici” z „Traviaty” G. Verdiego czy „Viva il vino spumeggiante” z „Rycerskości wieśniaczej” R. Leoncavalla. W repertuarze znajdą się także fragmenty dzieł, które w żartobliwy, ale także poruszający sposób opowiadają o miłości, jak „Cyrulik sewilski” czy baletowy „Kopciuszek” G. Rossiniego oraz „Cyganeria” G. Pucciniego. W koncercie wystąpią Soliści: Monika Korybalska, Paula Maciołek, Iwona Socha, Jarosław Bielecki, Tomasz Kuk oraz Michał Kutnik, a także Orkiestra i Balet pod dyrekcją Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego.

Sylwestrowo i noworocznie w Operze Śląskiej (30 i 31 grudnia oraz 1 i 2 stycznia, godz. 18:00)
Niezapomniany cykl sylwestrowych koncertów czeka nas w Operze Śląskiej. 30, 31 grudnia oraz 1 i 2 stycznia odbędzie się muzyczna podróż szlakiem pięknych arii i duetów z oper, operetek oraz musicali pod batutą maestro Tadeusza Kozłowskiego. Usłyszymy największe hity operowe z: Carmen, Turandota, Romeo i Julii, Traviaty, La rondine oraz ponadczasowych operetek takich jak: Baron cygański, Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Orfeusz w Piekle, Kraina Uśmiechu. Z kolei trzech tenorów zabierze nas do słonecznej Italii za sprawą najpiękniejszych pieśni neapolitańskich. Temperament i dynamikę utworów podkreśli choreografia Henryka Konwińskiego, Moniki Myśliwiec oraz Aleksandry Piotrowskiej-Zaręby.

Sylwestrowy kunszt w Filharmonii Lubelskiej (31 grudnia godz. 18:00)
Koncert w Filharmonii Lubelskiej ,,W krainie czardasza” to propozycja dla każdego, kto chce ostatni wieczór w starym roku spędzić w wyjątkowych okolicznościach z towarzystwem szampana i pięknej muzyki. Wieczór wypełni głównie muzyka operetkowa najbardziej znanych mistrzów tego gatunku wraz z ich najbardziej rozpoznawalnymi utworami. Na estradzie Filharmonii pojawią się wybitne śpiewaczki – Anita Maszczyk (sopran) i Wioletta Białk (sopran). Nad całością będzie czuwał dyrygent Maciej Niesiołowski

Muzyczna noc w Filharmonii Zielonogórskiej (31 grudnia godz. 18:00)
Uwertury, arie, duety, walce i polki – tego możemy spodziewać się w gmachu Filharmonii Zielonogórskiej. Hity operowe i operetkowe zabrzmią w znakomitych interpretacjach Ewy Tracz, Pawła Skałuby oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, którą prowadzi Przemysław Neumann. Repertuar wypełniony będzie przebojami muzyki bel canto, weryzmu czy operetkowymi szlagierami oraz dziełami największego włoskiego twórcy operowego – Giuseppe Verdiego.

Wznieśmy toast przy pięknej muzyce i radośnie powitajmy 2022 rok!