100-lecie odzyskania niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Zapraszamy!

Trzy Biegi Niepodległości, piknik w ogrodach Kancelarii Premiera, gala w Teatrze Polskim, dwie wystawy i konkursy – zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, w które zaangażował się PKO Bank Polski.
około min czytania

Trzy Biegi Niepodległości

Gwiazdy lekkoatletyki, pieśni patriotyczne, grupy rekonstrukcyjne, konkursy dla kibiców i wyjątkowe medale... Tegoroczne Biegi Niepodległości będą wyjątkowe! W związku z setną rocznicą historycznego wydarzenia, organizatorzy zawodów w Warszawie, Gdyni i Rzeszowie przygotowali dla biegaczy i kibiców mnóstwo atrakcji. Zawodnicy wszystkich biegów wystartują w białych i czerwonych koszulkach, tworząc ogromną, żywą flagę Polski. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom.  

Z kibicami Ekstraklasy

Rozgrywana między 9 a 11 listopada 15. kolejka LOTTO Ekstraklasy odbędzie się w wyjątkowej atmosferze. PKO Bank Polski – oficjalny Bank Ekstraklasy – jako partner główny rozgrywek aktywnie włączy się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Na ośmiu ligowych stadionach Bank zorganizuje eskortę dziecięcą w koszulkach ze specjalną okolicznościową grafiką. Najmłodsi kibice, którzy wezmą udział w eskorcie, są przedstawicielami Szkolnych Kas Oszczędności. Fanom do 16. roku życia, którzy pojawią się na meczach, zostaną rozdane polskie flagi.

Międzynarodowy Turniej Szermierczy

W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Szermierczy. Te wyjątkowe zawody organizowane są w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rywalizację pod hasłem „Wspólnie przywróćmy blask polskiej szermierki” zaplanowano w godzinach od 9.00 do 20.00 na stołecznym Torwarze w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców: junior młodszy oraz dzieci roczniki 2007-2008. Wstęp jest wolny.

Piknik w ogrodach Kancelarii Premiera

11 listopada od godziny 13.00 do 17.00 zapraszamy na 100. urodziny Niepodległej w ogrodach Kancelarii Premiera (Al. Ujazdowskie 1/3, 05-077 Warszawa). Nie zabraknie atrakcji dla dorosłych i dzieci. Przygotowano mnóstwo niepodległościowych wydarzeń sportowych, edukacyjnych kulinarnych. PKO Bank Polski zaprasza do dwóch stref. W bankowej strefie sportu, pod opieką animatora, dzieci będą brały udział w zabawie z piłką nożną. W strefie warsztatowej przewidziano mnóstwo zajęć plastycznych oraz quiz wiedzy o Polsce z nagrodami. Uczestnicy będą mogli złożyć Ojczyźnie życzenia z okazji odzyskania niepodległości na specjalnie przygotowanej ściance czy zrobić zdjęcia w fotobudce. Wstęp jest wolny.

Gala Finałowa Teatr Polski

Wraz z Teatrem Polskim zapraszamy do udziału w gali finałowej Konkursu na Nową Polską Sztukę Teatralną „NIEPODLEGLI”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 18.00 na Scenie Kameralnej im. Sławomira Mrożka (wejście od ul. Sewerynów). Wstęp na uroczystość jest wolny. W ramach wydarzenia przedstawiony zostanie werdykt Jury, laureaci Konkursu odbiorą pamiątkowe dyplomy, a aktorzy Teatru Polskiego przeczytają fragmenty wybranych spośród nagrodzonych sztuk.

Konkurs to wspólna inicjatywa Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz PKO Banku Polskiego, Partnera strategicznego Teatru Polskiego i Mecenasa Konkursu, która miała na celu zainspirowanie autorów do napisania sztuki związanej z unikalnymi doświadczeniami Polaków w latach 1918-2018.

Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie

„Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918” to ostatnia część tryptyku „3 x Niepodległa”. Ta finałowa wystawa z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pokazuje wydarzenia historyczne i polityczne widziane oczami artystów oraz przemiany polskiej sztuki na progu niepodległości. W sumie oglądać można ponad 280 dzieł. Partnerem wystawy jest PKO Bank Polski

Ekspozycja w Muzeum Narodowym w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na wystawę „Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego”. Piłsudzki był działaczem niepodległościowym, wojskowym i politykiem, ale też pisarzem i publicystą. Jego ogromny dorobek obejmuje artykuły prasowe, opracowania historyczne, przemówienia, wykłady, rozkazy i wywiady. Sponsorem ekspozycji jest PKO Bank Polski.

Konkurs – wybierz sportowca stulecia

Do 18 listopada trwa konkurs na najlepszego polskiego sportowca stulecia. Wystarczy wskazać nazwisko zawodnika, którego ceni się za osiągnięcia, postawę oraz wpływ na polski sport i w kilku słowach (do 300 znaków ze spacjami) uzasadnić swój wybór. Na propozycje czekamy do 18 listopada pod adresem mailowym bankomania@pkobp.pl z dopiskiem „sportowiec” oraz na profilu Biegajmy Razem, gdzie wystarczy napisać komentarz. Uczestnicy konkursu, którzy nadeślą najciekawsze uzasadnienia, otrzymają oryginalne T-shirty.

Edyta Skorupska
ekspert w PKO Banku Polskim