Fascynujące doświadczenia VR z PKO Bankiem Polskim

Już 18 – 19 listopada w Stargardzie odbędzie się Festiwal Gier Komputerowych i Konsol Retro Gaming II. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKO Bank Polski.
około min czytania

Jedną z atrakcji będzie stanowisko Wirtualnej Rzeczywistości (VR) przygotowane przez PKO Bank Polski, na którym zostanie zaprezentowana innowacyjna gra edukacyjna do zarządzania domowym budżetem.

PKO Bank Polski jest otwarty na innowacje, a w ostatnim czasie dużo uwagi poświęcamy zagadnieniom związanym z Metaverse i z Wirtualną Rzeczywistością. Rozwijamy naszą bankową placówkę na platformie Decentraland oraz przygotowujemy się do znaczącego zwiększenia naszej obecności w światach wirtualnych, w tym na platformach gamingowych. Pilotażowo uruchomiliśmy również grę edukacyjną wykorzystującą technologię VR, która poprzez zabawę będzie zachęcać uczniów szkół ponadpodstawowych do rozwijania umiejętności w obszarze zarządzania budżetem domowym. Można ją zobaczyć m.in. na Festiwalu Gier Komputerowych i Konsol Retro Gaming II w Stargardzie, do czego gorąco zachęcam 
– powiedział Marek Myszka, Dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

Festiwal Gier Komputerowych i Konsol Retro Gaming II pozwoli uczestnikom udać się w sentymentalną podróż, podczas której będą mogli obejrzeć i wypróbować rozwiązania z dziedziny rozrywki i elektroniki z lat 80’ i 90’. Organizator przygotował kilkadziesiąt interaktywnych stanowisk z komputerowymi i konsolowymi retro grami. Na festiwalu prezentowane będą również nowoczesne rozwiązania wykorzystywane m.in. w gamingu. To właśnie na nich skupia się PKO Bank Polski. Jedną z atrakcji będzie stanowisko Wirtualnej Rzeczywistości (VR) przygotowane przez PKO Bank Polski, na którym zostanie zaprezentowana innowacyjna gra edukacyjna do zarządzania domowym budżetem.

W PKO Banku Polskim najważniejsi dla nas są klienci. Wspieramy ich nie tylko w korzystaniu z usług bankowych, ale chcemy towarzyszyć im również podczas ważnych lokalnych wydarzeń. Jednym z nich jest Festiwal Gier Komputerowych i Konsol Retro Gaming II w Stargardzie. Wydarzenie to z jednej strony doskonale pokazuje, jak bardzo zmienił się świat technologii w ciągu ostatnich dekad, a z drugiej pozwoli doświadczyć technologii przyszłości, w tym rozwiązań przygotowanych w PKO Banku Polskim 
– powiedział Artur Ciszczoń, Dyrektor ds. sprzedaży w PKO Banku Polskim.

Edukacyjna gra VR od PKO Banku Polskiego

Gra edukacyjna przygotowana przez PKO Bank Polski to innowacyjne rozwiązanie, które za pomocą symulacji wirtualnej i konkretnych realistycznych przykładów z życia pomaga w zarządzaniu budżetem domowym. Uczy nie tylko praktycznego zastosowania wiedzy ekonomicznej, ale także właściwych postaw społecznych. Gra jest elementem programu edukacyjnego Kasa z klasą przygotowanego przez PKO Bank Polski. Uruchomiona została pilotażowo i dedykowana jest uczniom szkół ponadpodstawowych.

W rozgrywce punktowana jest nie tylko znajomość pojęć ekonomicznych, ale przede wszystkim praktyczna umiejętność zarządzania finansami, a także elementy społeczne – opieka nad zwierzętami, sprzątanie po sobie, segregacja śmieci czy umiejętność pracy w zespole. Dobry podział prac i zgodne współdziałanie pozwala na osiągnięcie lepszych wyników, co pozwala rozwijać umiejętności potrzebne we współczesnym świecie.

PKO Bank Polski rozwija się w Metaverse

Bank buduje swoją obecność w światach wirtualnych. Jego działania w tej przestrzeni zostały docenione przez kapitułę międzynarodowego konkursu Global Retail Banking Innovation Awards 2023 organizowanego przez magazyn The Digital Banker, która przyznała mu najwyższą nagrodę.

Bank od 2022 roku jest obecny na platformie Decentraland, gdzie jako pierwszy w Polsce uruchomił swoją wirtualną placówkę bankową – cyfrową kopię warszawskiej PKO Rotundy. Oddział pełni rolę cyfrowego laboratorium służącego rozwojowi narzędzi dedykowanych obszarowi Metaverse. Bank testuje za jego pośrednictwem różne formy zaangażowania użytkowników oraz buduje know-how w zakresie obecności w świecie wirtualnym.

Z kolei w maju 2023 roku, PKO Bank Polski jako jeden z pierwszych na świecie, zorganizował w pełni wirtualne targi pracy w Metaverse. Targi dedykowane były zarówno osobom dopiero wchodzącym na rynek pracy, jak i bardziej doświadczonym specjalistom z obszarów IT, Data Science, Big Data, Sprzedaż, Obsługa Klienta, UX, Ryzyko, czy Operacje.