„Biegnę dla zdrowej głowy” – nowa odsłona akcji charytatywnych

Nowy sezon biegowy, nowa odsłona akcji charytatywnych „biegnę dla” podczas wydarzeń, które wspiera PKO Bank Polski.
około min czytania

Fundacja PKO Banku Polskiego przechodzi proces transformacji. Tradycyjną działalność charytatywną zmienia na rzecz nowoczesnego modelu filantropii. Jednym z kluczowych jego elementów jest działanie systemowe we współpracy z organizacjami pozarządowymi, na rzecz trwałych zmian społecznych.

Dlatego w tym roku zachęcamy do uczestnictwa w charytatywnych akcjach biegowych pod hasłem „biegnę dla zdrowej głowy”. To element szerszej strategii Fundacji PKO Banku Polskiego, w której sercu leży działalność na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Niezmiennie ważne jest dla nas zaangażowanie lokalne i wspieranie społeczności biegaczek i biegaczy z całej Polski w działaniu na rzecz wspólnego dobra.

Jak wziąć udział w akcji?

Każdy uczestnik wydarzenia może pobrać kartkę lub naklejkę akcji charytatywnej w biurze zawodów. Wystarczy, że przypnie ją do koszulki lub naklei na numer startowy i pokona w ten sposób cały dystans. Dzięki zaangażowaniu biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na konkretny cel. To proste!

Pierwsze wydarzenia, podczas których będzie można wesprzeć naszą akcję to Pieniny Ultra Trail oraz PKO Gdynia Półmaraton.

Efektem akcji będzie wsparcie organizacji pozarządowych, które udzielają pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej dzieciom i młodzieży. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże im darowiznę.

Wsparciem mogą zostać objęte organizacje, które:

(a) obejmują bezpłatnym wsparciem psychologicznym i psychiatrycznym dzieci i młodzież (np. dostęp do terapii, konsultacji, interwencje kryzysowe);

(b) są placówkami opiekuńczo-wychowawczymi (np. domem dziecka) i przeznaczą te pieniądze na wsparcie psychologiczne lub psychiatryczne wychowanków;

(c) w inny sposób zajmują się udzielaniem bezpłatnego wsparcia psychologicznego lub psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży (np. szkolenie personelu szkolnego pod kątem reagowania i prewencji).

Wspieranie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce ma szczególne znaczenie. Według raportu UNICEF z 2022 roku, co piąty młody Polak zmaga się z problemami psychicznymi, a liczba prób samobójczych wśród niepełnoletnich wzrosła o ponad 30% w ostatnich latach. Problem ten jest szczególnie dotkliwy w małych i średnich miejscowościach, gdzie dostęp do specjalistycznej pomocy psychologicznej jest często ograniczony.

PKO Bank Polski, biegajmy razem.