Biegacze niemal 30 narodowości na Podlasiu!

Biegowe święto w stolicy Podlasia rozpoczęło się już w sobotę. Pierwszym wydarzeniem był Bieg Śniadaniowy „Run Happy”. Po nim – piknik w ogrodach Pałacu Branickich.
około min czytania

Po południu najmłodsi pobiegli na dystansach od 100 metrów do kilometra. Na tegoroczną imprezę zgłosiło się 1800 zawodników młodego pokolenia. Ostatnim wydarzeniem w sobotę był PKO Nocny Bieg na 5 km. Zawodnicy wystartowali o 21:00.

Najszybsi wśród mężczyzn: 

  • Tonui Albert Kipkorir – 1:03:14
  • Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo – 1:03:17
  • Kozłowski Patryk – 1:05:51

Główny bieg, czyli 11. PKO Białystok Półmaraton rozpoczął się o 10:00 w niedzielę. Pierwszy na mecie był Albert Tonui Kipkorir, którego bieg trwał godzinę, trzy minuty i czternaście sekund. Najszybszą kobietą okazała się Jebet Valentine. Jej bieg trwał godzinę, jedenaście minut i 54 sekundy. 

Najszybsze wśród kobiet:

  • Jebet Valentine – 1:11:54
  • Nemchenko Maryna – 1:13:31
  • Kipkerio Philice Cheboriot – 1:15:40

Na wydarzenie zapisała się rekordowa liczba – ponad 6,5 tysiąca zawodników z całej Polski, ale także innych państw. Na liście startowej znaleźli się biegacze niemal 30 narodowości. Na całej trasie przygotowano 15 stref kibica. Do pokonywania kolejnych kilometrów motywowali wszystkich bębniarze, zespoły hip-hopowe, orkiestra dęta, a także popularny skrzypek z Opery i Filharmonii Podlaskiej – Maestro Chives.

Wydarzeniu towarzyszyły idealne warunki pogodowe dla biegaczy – przyjemny chłód i delikatny wiatr, który pozwolił ustanowić nowe rekordy trasy zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Sponsorem tytularnym wydarzenia był PKO Bank Polski.

Biegajmy razem!