Gabriel Kobylak Młodzieżowcem Lutego PKO Banku Polskiego 2023

Gabriel Kobylak z Radomiaka Radom zdobywcą pierwszej nagrody dla Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w 2023 roku. W rywalizacji o ten laur golkiper Zielonych pokonał Ernesta Terpiłowskiego z Widzewa Łódź oraz Łukasza Łakomego z KGHM Zagłębia Lubin.
około min czytania

Pierwszy mecz po przerwie zimowej Gabriel Kobylak zagrał na "zero" z tyłu. Tak samo było też w drugim, trzecim i czwartym spotkaniu. Dzięki temu został ustanowiony nowy rekord Radomiaka Radom pod tym względem w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Dopiero w piątym starciu receptę na niego znalazł Łukasz Zwoliński z Lechii Gdańsk. Stało się to jednak przy wyniku 3:0 dla Zielonych, w ostatnim kwadransie i w dodatku z rzutu karnego. Jego seria wyniosła więc łącznie 442 minuty z czystym kontem. Nikt od sezonu 2018/2019 włącznie z młodzieżowców nie osiągnął takiego rezultatu. Kobylak bronił w tym okresie ze skutecznością na poziomie 93%.

Radomiak ma rękę do młodzieżowych bramkarzy. Wcześniej między słupkami stał Filip Majchrowicz i w grudniu 2021 roku zdobył także nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Poza tym był on jeszcze dwukrotnie nominowany. W sumie więc Zieloni mają już dwie nagrody na cztery podejścia. Poza radomskim duetem pośród golkiperów takie laury zgarniali także: Radosław MajeckiKarol NiemczyckiXavier DziekońskiRafał Strączek. W tym sezonie Kobylak jest pierwszym bramkarzem z wygraną.

W rywalizacji o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego brano pod uwagę postawę w pięciu pierwszych kolejkach w 2023 roku oraz spotkaniach zaległych. Gabriel Kobylak pokonał w lutowej odsłonie Ernesta Terpiłowskiego z Widzewa Łódź oraz Łukasza Łakomego z KGHM Zagłębia Lubin. Pomocnik Miedziowych był nominowany już drugi raz w karierze. Dla rywala z łódzkiej ekipy to pierwsze takie wyróżnienie w karierze.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w XXI wieku i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem. 

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2022/2023:

  • Luty 2023:Gabriel Kobylak (Radomiak Radom)
  • Listopad 2022:Filip Szymczak (Lech Poznań)
  • Październik 2022:Szymon Włodarczyk (Górnik Zabrze)
  • Wrzesień 2022:Olaf Kobacki (Miedź Legnica)
  • Sierpień 2022: Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze)
  • Lipiec 2022:Michał Rakoczy (Cracovia)