Kamil Lukoszek najlepszy w kwietniu

Kamil Lukoszek z Górnika Zabrze został wybrany Młodzieżowcem Kwietnia PKO Banku Polskiego. To pierwsza taka nagroda w karierze tego zawodnika.
około min czytania

Kamil Lukoszek aż trzy razy wpisał się na listę strzelców w minionym miesiącu. Najpierw jego dublet w 28. kolejce pozwolił pokonać 2:0 Śląsk Wrocław. Potem dorzucił trafienie przeciwko ŁKS Łódź w wygranym 4:1 starciu. W sumie w kwietniu, z nim w składzie Górnik Zabrze odniósł cztery zwycięstwa i poniósł jedną porażkę. Kiedy przebywał na boisku ekipa z Zabrza zdobyła sześć bramek, tracąc tylko jedną. Ponadto młodzieżowiec zabrzan w tym okresie oddał sześć strzałów, w tym cztery celne. Do tego miał cztery kluczowe podania.

Do trzech razy sztuka - znane porzekadło idzie w sukurs w przypadku Kamila Lukoszka. Piłkarz Górnika bowiem zdobył nagrodę właśnie po trzeciej nominacji. Wcześniej w finałowym starciu musiał uznać wyższość Dominika Marczuka w październiku i Ariela Mosóra w grudniu. Tym razem to on pokonał Marczuka i Filipa Marchwińskiego. Jest pierwszym zawodnikiem z szeregów zabrskiej ekipy z taką nagrodą od października 2022 roku, gdy triumf odniósł Szymon Włodarczyk. Poza nimi wygrywali też: Aleksander Paluszek, Krzysztof Kubica (dwukrotnie) i Adrian Gryszkiewicz. To stawia Górnika na drugim miejscu pod względem liczby zdobytych laurów.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w 2002 roku lub młodszym i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem. W kwietniu pod uwagę zostały wzięte dokonania z okresu od 26. do 30. kolejki.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2023/2024:

  • KWIECIEŃ 2024: KAMIL LUKOSZEK (GÓRNIK ZABRZE)
  • MARZEC 2024: DOMINIK MARCZUK (JAGIELLONIA BIAŁYSTOK)
  • LUTY 2024: FILIP SZYMCZAK (LECH POZNAŃ)
  • GRUDZIEŃ 2023: ARIEL MOSÓR (PIAST GLIWICE)
  • LISTOPAD 2023: ŁUKASZ BEJGER (ŚLĄSK WROCŁAW)
  • PAŹDZIERNIK 2023: DOMINIK MARCZUK (JAGIELLONIA BIAŁYSTOK)
  • WRZESIEŃ 2023: DAWID DRACHAL (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)
  • SIERPIEŃ 2023: KAJETAN SZMYT (WARTA POZNAŃ)
  • LIPIEC 2023: FILIP MARCHWIŃSKI (LECH POZNAŃ)