#KandydatNaGwiazde – Mateusz Praszelik

Zapraszamy na najnowszy odcinek naszego cyklu wideo #KandydatNaGwiazde, w którym Mateusz Praszelik ogłasza konkurs dla kibiców – nie tylko z Wrocławia.
około min czytania

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 1999 r. i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskowej. Za sierpień 2020 r. rozpatrywano formę zaprezentowaną w 1. i 2. kolejce.

Kolejny odcinek naszego cyklu wideo poświęcony jest pomocnikowi Śląska Wrocław: Mateuszowi Praszelikowi. Poznajcie bliżej ofensywnego, środkowego pomocnika, który za swoje sierpniowe występy otrzymał tytuł #MlodziezowiecMiesiaca PKO Bank Polski.

Mateusz Praszelik, rocznik 2000. Przez 6 lat związany z warszawską Legią, w której przeszedł wszystkie szczeble: od Akademii, przez drugą drużynę do ekstraklasowego debiutu 21 lipca 2019 r. Po zdobyciu mistrzostwa Polski podjął decyzję o odejściu ze stołecznego zespołu i związaniu się ze Śląskiem Wrocław. Już od pierwszej kolejki stał się piłkarzem wyjściowej jedenastki, a za swoje sierpniowe występy, okraszone dwiema asystami, otrzymał tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego.

Mateusz Praszelik umie stworzyć zagrożenie pod bramką rywala i nie boi się wziąć na siebie ciężaru prowadzenia gry.

Mateusz w materiale wideo ogłasza konkurs, w którym do wygrania jest  meczowa z jego autografem.

 koszulka praszelik konkurs.png

Poznajmy bliżej Mateusza! Zapraszamy:

Aleksandra Kalinowska
Ekspert w PKO Banku Polskim