Kto Młodzieżowcem Marca 2023?

Dwóch obrońców oraz pomocnik – takie trio powalczy o nagrodę Młodzieżowca Marca PKO Banku Polskiego. Za okres ten nominacje uzyskali: Filip Marchwiński (Lech Poznań), Ariel Mosór (Piast Gliwice) oraz Maik Nawrocki (Legia Warszawa).
około min czytania

Filip Marchwiński ma za sobą naprawdę udanych kilka tygodni. Pomógł Lechowi zapewnić historyczny awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy UEFA. W lidze zdobył dwa punkty w klasyfikacji kanadyjskiej, trafiając w meczu z Lechią oraz asystując w ostatnim starciu z Widzewem.

Legia jest jedynym zespołem, który w marcu nie stracił ani jednej bramki. Dużą rolę odegrał stoper zespołu z Warszawy – Maik Nawrocki. Młodzieżowiec wzbudził zaufanie Kosty Runjaicia i rozegrał wszystkie spotkania od deski do deski.

Aleksandar Vuković też ma w swoich szeregach młodego defensora, na którego stawia. W ostatniej kolejce przed przerwą reprezentacyjną Ariel Mosór zanotował asystę. W minionym okresie Piast zachował dwa czyste konta, a w tabeli przesunął się o 5 oczek.

Dla Filipa Marchwińskiego oraz Maika Nawrockiego to pierwsze nominacje do tytułu Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Z kolei Ariel Mosór został wyróżniony w marcu 2022 roku.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w XXI wieku i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem. W lutym wzięto pod uwagę dokonania z 23., 24., oraz 25. kolejki sezonu 2022/2023 oraz zaległego meczu 19. kolejki.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2022/2023:

  • Marzec 2023: ?
  • Luty 2023: Gabriel Kobylak (Radomiak Radom)
  • Listopad 2022: Filip Szymczak (Lech Poznań)
  • Październik 2022: Szymon Włodarczyk (Górnik Zabrze)
  • Wrzesień 2022: Olaf Kobacki (Miedź Legnica)
  • Sierpień 2022: Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze)
  • Lipiec 2022: Michał Rakoczy (Cracovia)