Kto Młodzieżowcem Marca PKO Banku Polskiego?

Trzech zawodników - trzy kluby - trzy roczniki - trzy różne pozycje. Aleksander Bobek (ŁKS Łódź), Dominik Marczuk (Jagiellonia Białystok) i Dominik Szala (Górnik Zabrze) - ten tercet powalczy o nagrodę Młodzieżowca Marca PKO Banku Polskiego.
około min czytania

Aleksander Bobek w marcu w dwóch z trzech meczów rozegranych zanotował przynajmniej sześć obron, przyczyniając się do siedmiu punktów ŁKS Łódź w tym okresie. Dominik Marczuk szalał na boku pomocy Jagiellonii Białystok. Popisową partię rozegrał przeciwko Śląskowi Wrocław, gdy ustrzelił dublet. Dobrą formę dostrzegł także selekcjoner reprezentacji Polski, który powołał go do kadry narodowej. Najmłodszy z nich, Dominik Szala, z kolei choć dopiero za miesiąc uzyska dowód osobisty, już teraz stał się podstawowym obrońcą Górnika Zabrze. Drużyna z nim w składzie w marcu straciła dwa gole w trzech spotkaniach.

Komu z tego tercetu przypadnie tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego? Spośród nich nagrodę taką zdobył już Marczuk, triumfując w październiku 2023 roku. Ponadto piłkarz Jagi nominowany był w sierpniu i wrześniu ubiegłego roku. Znajdował się więc w finałowej "trójce" w czterech z ośmiu odsłon plebiscytu w edycji 2023/2024. O tytuł w lipcu walczył też Bobek. Dla Szali to premierowa nominacja. Z szeregów Górnika w tym sezonie w TOP-3 plasował się za to Kamil Lukoszek. Jest on również pierwszym przedstawicielem rocznika 2006 w owym gronie.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2023/2024:

  • marzec 2024: ?
  • luty 2024: Filip Szymczak (Lech Poznań)
  • grudzień 2023: Ariel Mosór (Piast Gliwice)
  • listopad 2023: Łukasz Bejger (Śląsk Wrocław)
  • październik 2023: Dominik Marczuk (Jagiellonia Białystok)
  • wrzesień 2023: Dawid Drachal (Raków Częstochowa)
  • sierpień 2023: Kajetan Szmyt (Warta Poznań)
  • lipiec 2023: Filip Marchwiński (Lech Poznań)

 

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w 2002 roku lub młodszym i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem. W marcu pod uwagę zostały wzięte dokonania z okresu od 23. do 25. kolejki oraz ewentualnych spotkań zaległych.