Legia Warszawa mistrzem PKO Bank Polski Ekstraklasy

Za nami wielki finał! Sezon 2020/21 PKO Bank Polski Ekstraklasy właśnie dobiegł końca. Legia Warszawa zwyciężyła. Wicemistrzem Polski został Raków Częstochowa, a brąz powędrował do zawodników Pogoni Szczecin.

Z ligą pożegnało się natomiast Podbeskidzie Bielsko-Biała. Natomiast Śląsk Wrocław będzie czwartym zespołem reprezentującym Polskę na arenie międzynarodowej.   W sezonie 2020/2021 w trakcie 240 meczów padło w sumie 589 goli! Nie brakowało niespodziewanych zwrotów akcji, efektownych goli, euforii, ale także smutku i rozczarowań.

Nowy sezon PKO Bank Polski Ekstraklasy rozpocznie się już w drugiej połowie lipca!

Zobacz najciekawsze momenty ostatniej 30. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Mecz

Data

Wynik

Cracovia vs Warta Poznań

16.05

0:1

Na zakończenie sezonu 2020/21 Warta Poznań wygrała z Cracovią 1:0. Mimo wygranej, Warcie jednak nie udało się po raz pierwszy w historii awansować do europucharów. Dzięki zwycięstwu w Krakowie zakończyli sezon na 5. miejscu, z kolei Cracovia uplasowała się na 14. miejscu w tabeli.

Mecz

Data

Wynik

Jagiellonia Białystok vs Lechia Gdańsk

16.05

2:1

Jagiellonia Białystok pokonała Lechię Gdańsk 2:1, tym samym pozbawiając ją szans na grę w europejskich pucharach. Decydującą bramkę zdobył w 79.minucie Tomas Prikryl. Ostatecznie Lechia zajęła 7. miejsce, a Jagiellonia 9. w finale rozgrywek.

Mecz

Data

Wynik

Lech Poznań vs Górnik Zabrze

16.05

1:1

W starciu między Lechem Poznań a Górnikiem Zabrze mecz zakończył się remisem 1:1. Już w 9. minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił hiszpański piłkarz, Dani Ramirez. W 77. minucie gola strzelił Bartosz Nowak i doprowadził do remisu. Obie drużyny zakończyły sezon z dorobkiem 37 punktów.

Mecz

Data

Wynik

Legia Warszawa vs Podbeskidzie Bielsko-Biała

16.05

1:0

Najlepsi kontra najsłabsi. Legia Warszawa pokonała Podbeskidzie 1:0 i przypieczętowała w ten sposób mistrzostwo Polski. Z kolei Podbeskidzie Bielsko-Biała żegna się z PKO Bank Polski Ekstraklasą po zaledwie jednym sezonie.

Mecz

Data

Wynik

Piast Gliwice vs Wisła Kraków

16.05

2:3

Po niezwykle emocjonującym meczu, w którym padło aż pięć goli, Wisła Kraków pokonała Piasta Gliwice 3:2. Na zakończenie sezonu 2020/21 Piast przegrał nie tylko to ostatnie starcie, ale również szansę na 4. miejsce i grę w europejskich pucharach, a Wisła Kraków uplasowała się na 13. miejscu w tabeli.

Mecz

Data

Wynik

Pogoń Szczecin vs Raków Częstochowa

16.05

1:3

Ostatni mecz medalistów mistrzostw Polski. Na zakończenie sezonu 2020/21, Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:1. Szczecinianie zajęli więc trzecie miejsce i znaleźli się na podium już po raz czwarty. Raków został wicemistrzem Polski, zdobywając pierwsze medale w historii rozgrywek.

Mecz

Data

Wynik

Śląsk Wrocław vs Stal Mielec

9.05

1:1

Niezwykle emocjonujące starcie, bowiem oba zespoły miały o co grać do ostatniej chwili. Mecz zakończył się remisem 1:1. Tym samym Stal Mielec pozostaje w PKO Bank Polski Ekstraklasie, a Śląsk Wrocław zdobywa 4. miejsce w tabeli.

Mecz

Data

Wynik

Wisła Płock vs KGHM Zagłębie Lubin

16.05

4:0

W ostatnim meczu, wieńczącym 30.kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy i cały sezon Wisła Płock zdobyła aż cztery bramki! Choć KGHM Zagłębie Lubin miało szansę na 4. miejsce i awans do europejskich pucharów, to ich ostatnie starcie nie należało do udanych i ostatecznie drużyna zajęła 8. miejsce w tabeli.