Łukasz Bejger najlepszy w listopadzie

Łukasz Bejger ze Śląska Wrocław został Młodzieżowcem Listopada PKO Banku Polskiego 2023. To jego pierwsza taka nagroda w karierze.
około min czytania

„Nie ma >>zera<< bez Bejgera” – mógłby przewrotnie rzec trener Jacek Magiera, patrząc na poczynania swojej drużyny w listopadzie. Obrońcy zabrakło w składzie raz – w meczu z ŁKS Łódź – i to wtedy Śląsk Wrocław stracił swego jedynego gola w minionym miesiącu. Zarówno przeciwko Cracovii, jak i Radomiakowi, Łukasz Bejger grał „od deski do deski”, a wrocławianie zachowali czyste konto przy sporym udziale środkowego defensora. Z jego akcji na pierwszy plan wysuwa się ekwilibrystyczne wybicie piłki zmierzającej do siatki na samym początku starcia z Pasami. Drużyna z nim w składzie zdobyła zaś komplet punktów w obu tych starciach. Łącznie w tych potyczkach zaliczył jeden przechwyt i dziewięć wybitych piłek.

Dla Łukasza Bejgera to pierwsza nagroda Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w karierze. Poprzednio nominowany był w maju 2021 roku (przegrał z Rafałem Strączkiem) i październiku 2023 roku (przegrał z Dominikiem Marczukiem). Z piłkarzy Śląska jako ostatni triumfował Mateusz Praszelik we wrześniu 2021 roku. Poza tym dokonał tego jeszcze w sierpniu 2020 roku. Dokładnie rok wcześniej triumfował natomiast Przemysław Płacheta. Z dorobkiem czterech nagród wrocławianie ustępują pola tylko Lechowi Poznań oraz Górnikowi Zabrze. Identyczny wynik osiągnęły: Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Raków Częstochowa i KGHM Zagłębie Lubin. W drugim miesiącu z rzędu wygrał obrońca.

W listopadowej odsłonie rywalizacji Łukasz Bejger pokonał dwóch debiutantów w finałowej trójce – Oliwiera Zycha z Puszczy Niepołomice oraz Antoniego Klimka z Widzewa Łódź. W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w 2002 roku lub młodszym i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem. We listopadzie pod uwagę była brana forma z kolejek od 11. do 13. oraz ewentualnych meczów zaległych.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2023/2024:

LISTOPAD 2023: ŁUKASZ BEJGER (ŚLĄSK WROCŁAW)
PAŹDZIERNIK 2023: DOMINIK MARCZUK (JAGIELLONIA BIAŁYSTOK)
WRZESIEŃ 2023: DAWID DRACHAL (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)
SIERPIEŃ 2023: KAJETAN SZMYT (WARTA POZNAŃ)
LIPIEC 2023: FILIP MARCHWIŃSKI (LECH POZNAŃ)