Młodzieżowiec Sierpnia PKO Banku Polskiego 2023: Kajetan Szmyt (Warta Poznań)

Tytuł Młodzieżowca Sierpnia PKO Banku Polskiego 2023 zdobył Kajetan Szmyt z Warty Poznań. Pomocnik Zielonych pierwszy raz w karierze został laureatem tej nagrody.
około min czytania

Do trzech razy sztuka? To przysłowie sprawdziło się w przypadku Kajetana Szmyta. Pomocnik Warty Poznań był nominowany do tytułu Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w kwietniu (zwycięzca - Ariel Mosór) i maju (zwycięzca - Maciej Rosołek) w bieżącym roku. Dopiął swego jednak już w nowym sezonie rozgrywkowym. W sierpniu zawodnik ten dwukrotnie pokonał bramkarzy przeciwników, skutecznie egzekwując rzuty karne. Na koniec miesiąca był on najskuteczniejszym młodzieżowcem w stawce. W jego dorobek znajdował się też udział przy ośmiu z czternastu ostatnich bramek Warciarzy.

Dzięki tym dokonaniom wyprzedził w drodze po laur najlepszego gracza z tej grupy wiekowej w sierpniu Dominika Marczuka z Jagiellonii Białystok, a także Łukasza Gerstensteina z PGE FKS Stali Mielec. Drugi raz w tym sezonie nagroda przypadnie w udziale przedstawicielowi poznańskiej drużyny. W lipcu triumfował piłkarz derbowego rywala Warty - Filip Marchwiński z Lecha. Jeśli chodzi o samych Zielonych to przed Szmytem jeszcze nikomu nie udało się wygrać. Nominowani byli niegdyś Aleks Ławniczak oraz Jędrzej Grobelny.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w 2002 roku lub młodszym i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2023/2024:

  • SIERPIEŃ 2023: KAJETAN SZMYT (WARTA POZNAŃ)
  • LIPIEC 2023: FILIP MARCHWIŃSKI (LECH POZNAŃ)