Podsumowanie 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Po raz drugi po przerwie zimowej, ponad połowa spotkań zakończyła się remisami. Tym razem w sześciu starciach nie udało się wyłonić zwycięzcy. Łącznie padło 13 goli.

Wśród zespołów z remisami znalazły się między innymi dwie pierwsze drużyny tabeli. Najpierw Raków Częstochowa, mimo dużej przewagi (15-2 w strzałach), nie zdołał sforsować zasieków PGE FKS Stali Mielec. Legia Warszawa miała więc szansę, by drugi raz w 2023 roku zredukować stratę o kolejne dwa punkty. Jednak sama zanotowała 2:2 z Cracovią. Ten jeden punkt i tak uratowała tuż przed końcem meczu. W minionej serii spotkań wygrały jedynie trzeci Lech Poznań oraz dwie ekipy z dolnej połowy stawki - Jagiellonia Białystok (po 8 meczach z rzędu bez triumfu), a także Piast Gliwice.

Ten pierwszy rezultat przyczynił się do zagwarantowania sobie miejsca w TOP-3 przez Kolejorza nawet w przypadku jednej porażki, dwa pozostałe spowodowały olbrzymi ścisk w grupie ekip walczących o utrzymanie. Zawodnicy Aleksandara Vukovicia w bezpośredniej potyczce pokonali KGHM Zagłębie Lubin i wydostali się nad "kreskę" pierwszy raz w 2023 roku, spychając tam Miedziowych. Siedemnasta Korona Kielce traci do bezpiecznej lokaty trzy punkty, outsider - Miedź Legnica - cztery. A zatem - piłka w grze.

WYDARZENIA 20. KOLEJKI:

• Druga z trzech ostatnich kolejek, w której ponad połowa meczów zakończyła się remisami
  • Vladan Kovacević (Raków Częstochowa) w 50% swoich meczów w Ekstraklasie nie stracił gola (22 razy na 44 rozegrane spotkania)
  • Koniec serii 3 meczów z golem strzelonym przez Łukasza Zwolińskiego (Lechia Gdańsk)
  • Jakub Łukowski (Korona Kielce) strzelił swego 9. gola w tym sezonie (najwięcej z Polaków)