Podsumowanie 6. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

W 6. kolejce emocji nie brakowało do ostatnich minut. 6 z 18 goli padło w ostatnim kwadransie z czego aż 4 w doliczonym czasie gry.
około min czytania

Widzewowi oraz Jagiellonii pozwoliło to triumfować, Legii zgarnąć jeden punkt, a Koronie zanotować honorowe trafienie.

To właśnie Patryk Lipski z Widzewa zdobył bramkę w drugim meczu z rzędu. Obie z nich padły po 90. minucie. Tym razem pozwoliło to zdobyć 3 punkty drużynie z Łodzi i obecnie plasują się w tabeli najwyżej z beniaminków.

WYDARZENIA 6. KOLEJKI:

• Po 6. kolejce na ligowym podium znajdują się 3 zespoły z województwa mazowieckiego
  • Wisła Płock zdobyła 16 na 18 możliwych punktów w tym sezonie i zostaje jedyną niepokonaną drużyną w lidze
  • Piast Gliwice pokonał PGE FKS Stal Mielec i wyrównał rekord swojego najwyższego zwycięstwa u siebie w Ekstraklasie
  • 33,33% goli padło w ostatnich kwadransach
  • Zawodnicy Jagiellonii oddali najwięcej strzałów głową (7 z czego 4 celne) oraz spoza pola karnego (14)
  • Rafał Wolski oraz Davo zdobyli po bramce w 6. kolejce i razem liderują w klasyfikacji strzelców (5) oraz kanadyjskiej (7)
  • Kamil Wilczek ustrzelił pierwszego hat-tricka od 19.05.2015 (wówczas cztery gole, a Piast pokonał GKS Bełchatów 6:3)
  • Patryk Lipski zdobył w tym sezonie dwie bramki – obie w doliczonym czasie drugiej połowy

Jedyna w stawce zostaje niepokonana Wisła Płock, która w 6. serii gier pokonała Koronę Kielce 2:1. Gole na wagę wgranej strzelili Rafał Wolski oraz Davo, którzy toczą wewnętrzną rywalizację o koronę króla strzelców (5 goli) oraz lidera klasyfikacji kanadyjskiej (7).

Najbardziej spektakularnym zwycięstwem okazało się to w Gliwicach. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali wysoko PGE FKS Stal Mielec 4:0, wyrównując tym samym rekord najwyższej swojej domowej wygranej. Hat-trickiem popisał się Kamil Wilczek, który ostatnio trzy gole strzelił 19.05.2015 przeciwko ekipie z Bełchatowa (wówczas 4 bramki), a Piast zwyciężył 6:3

• Zwycięstwa gospodarzy: 3 (w całym sezonie - 19)
  • Zwycięstwa gości: 2 (w całym sezonie - 20)
  • Remisy: 2 (w całym sezonie - 10)
  • Punkty gospodarze vs goście: 11-8 (w całym sezonie 67-70)
  • Liczba goli: 18 (średnio – 2,57/mecz) | W całym sezonie: 122 (średnio - 2,49/mecz)