Szesnaście goli Pogoni Szczecin w czterech ostatnich meczach

Trwa dobra forma w ofensywie drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy. W trzeciej kolejce z rzędu odnotowano średnią przynajmniej 3 goli/mecz. To pierwsza taka seria od sezonu 2019/2020.
około min czytania

Nie ma już niepokonanych drużyn w sezonie 2023/2024 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jako ostatnia szansę do nawiązania do postawy Widzewa Łódź z edycji 1995/1996 utraciła Legia Warszawa, która uległa Jagiellonii Białystok 0:2. W związku z tym pozycja lidera przeszła na Śląsk Wrocław przy bardzo już zbliżonej średniej punktowej (Śląsk - 2,2/mecz, Legia - 2,22/mecz). Zespół Jacka Magiery odnotował swój siódmy zwycięski mecz z rzędu. Dzięki temu ustanowił nowy rekord najdłuższej serii zwycięstw w elicie w historii tego klubu. Jednocześnie wyrównał też najlepszy wynik pod względem passy strzelonych goli. Ekipa z Wrocławia pokonywała bramkarzy rywali w każdym z czternastu ostatnich spotkań w elicie. Poza nimi już tylko Raków Częstochowa trafiał we wszystkich swoich spotkaniach w tym sezonie. Z grona tego wypadły zaś Legia i Lech Poznań.

Warto odnotować

 • Korona Kielce pierwszy raz od 31.05.2020 wygrała wyjazdowy mecz w Ekstraklasie, w którym straciła gola.
 • Trzy gole Serhija Krykuna (Piast Gliwice) w trzech ostatnich meczach.
 • Pierwsze zwycięstwo Cracovii nad ŁKS Łódź na wyjeździe w Ekstraklasie od 10.06.1962.
 • Łukasz Sołowiej (Puszcza Niepołomice) – czwarty i piąty strzał celny w tym sezonie oraz czwarty i piąty gol strzelony w tym sezonie.
 • Śląsk Wrocław pobił swój rekord najdłuższej serii zwycięstw (7 meczów z rzędu).
 • Dwudzieste zwycięstwo Rakowa Częstochowa w dwudziestu czterech ostatnich meczach u siebie.
 • Alexander Gorgon (Pogoń Szczecin) – 4 gole + 1 asysta w 4 ostatnich meczach, Wahan Biczachczjan (Pogoń Szczecin) – 3 gole + 1 asysta w 4 ostatnich meczach, Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) – 3 mecze z rzędu z golem strzelonym.
 • Szesnaście goli strzelonych przez Pogoń Szczecin w czterech ostatnich meczach.
 • Piąty mecz Jagiellonii Białystok u siebie w tym sezonie - piąte zwycięstwo - piąty raz minimum 2 gole strzelone.
 • Pierwsza porażka Legii Warszawa w tym sezonie.
 • Sokratis Dioudis (KGHM Zagłębie Lubin) – szóste czyste konto w swych 9 ostatnich meczach w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

 

Właśnie Raków Częstochowa wyszedł na prowadzenie pod względem liczby strzelonych goli w tym sezonie. Na jego koncie znajduje się dwadzieścia trafień, co oznacza średnią 2,22 bramki na mecz. Renesans formy przeżywa natomiast Pogoń Szczecin. Zawodnicy tej ekipy w czterech ostatnich meczach po dwa razy zanotowali pięć i trzy strzelone gole! W tym okresie mają więc średnią 4 goli w meczu. Bezkonkurencyjna na własnym terenie jest natomiast Jagiellonia Białystok. W każdym ze swoich pięciu spotkań na własnym terenie w tym sezonie notowała przynajmniej dwa trafienia. Średnia wynosi aż 3 na spotkanie