Szymon Włodarczyk Młodzieżowcem Października

Drugi raz w tym sezonie nagroda Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego powędruje do Górnika Zabrze. Po Aleksandrze Paluszku, który triumfował w sierpniu, za październik wyróżniony został Szymon Włodarczyk.
około min czytania

Urodzony w 2003 roku napastnik pokazał w minionych tygodniach znakomitą dyspozycję strzelecką. Cztery razy pokonał bramkarzy rywali, w tym dwukrotnie z rzutów karnych. Ten dorobek dał mu pozycję najlepszego snajpera wśród młodzieżowców. Na koniec października Włodarczyk miał na koncie sześć goli. Ba! Żaden polski gracz nie prezentował się pod tym względem lepiej od niego do tego etapu rozgrywek. Jako pierwszy zanotował w tym sezonie dwa mecze z dubletami. 

Szymon Włodarczyk zgarnął nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w drugim podejściu. Był on wcześniej nominowany już w lipcu tego roku, ale uległ wówczas Michałowi Rakoczemu z Cracovii. Wraz z nim lista nagrodzonych liczy już 34 nazwiska. Syn byłego napastnika między innymi Legii Warszawa, Śląska Wrocław, czy KGHM Zagłębia Lubin, Piotra, stał się zarazem dopiero czwartym piłkarzem z rocznika 2003 z takim sukcesem na koncie po Xavierze DziekońskimArielu Mosórze oraz Kacprze Kozłowskim

Piłkarze Górnika Zabrze wywalczyli już po raz piąty tę nagrodę. Wcześniej udało się to Adrianowi Gryszkiewiczowi, dwukrotnie Krzysztofowi Kubicy oraz wspomnianemu już Aleksandrowi Paluszkowi w sierpniu. W klasyfikacji zespołowej klub znajduje się obecnie na drugim miejscu. Wyprzedza go jedynie Lech Poznań. Aż trzy z pięciu statuetek zabrzan udało się zapisać na swoje konto w trakcie 2022 roku.

W  trwającej edycji rozgrywek status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w XXI wieku i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem. W październiku wzięto pod uwagę dokonania z 11., 12., 13., 14. i 15. kolejki sezonu 2022/2023. Poza Szymonem Włodarczyk do finałowej "trójki" w rywalizacji o ten tytuł zakwalifikowali się także: Jakub Myszor (Cracovia) oraz Maciej Rosołek (Legia Warszawa). Piłkarz Pasów znalazł się drugi raz w karierze w TOP-3, gracz Wojskowych zaś zanotował trzecią nominację.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2022/2023:

  • PAŹDZIERNIK 2022: Szymon Włodarczyk (Górnik Zabrze)
  • WRZESIEŃ 2022: Olaf Kobacki (Miedź Legnica)
  • SIERPIEŃ 2022: Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze)
  • LIPIEC 2022: Michał Rakoczy (Cracovia)

Natalia Bą
Ekspert w PKO Banku Polskim