Wyniki 1. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

5 remisów, 21 zdobytych bramek i tysiące emocji! Tak wyglądał start sezonu 2021/22 w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Legia, Raków i Pogoń nadal w formie, ale Wisła Kraków została pierwszym liderem tabeli! Która drużyna okaże się „czarnym koniem” tego sezonu?

Zobaczyliśmy aż 9 meczów – 2 w piątek, 3 w sobotę, 3 w niedzielę i 1 w poniedziałek. Choć to dopiero początek, nie zabrakło zaciętej gry i mocnej rywalizacji.

Zobacz najciekawsze momenty 1. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

1:1

Na rozpoczęcie sezonu 2021/2022 nowy zespół w lidze Bruk Bet Termalica Nieciecza zremisował ze Stalą Mielec. W 41. minucie pierwszą bramkę zdobył Ernest Terpiłowski dla gospodarzy. Goście odpowiedzieli zaraz po przerwie. Gola strzelił Grzegorz Tomasiewicz. Mecz zakończył się więc remisem.

Mecz

Data

Wynik

Lech Poznań - Radomiak Radom

23.07

0:0

Tego samego dnia po godzinie 20:00 falstart zaliczył Lech Poznań. Mimo wielu okazji i przedwczesnych celebracji mecz z Radomiakiem Radom zakończył się bezbramkowym remisem.

1:1

W starciu między Górnikiem Łęczną a Cracovią także remis 1:1. Od 42. minuty prowadził beniaminek, ale już w drugiej połowie bramka Alvareza uratowała gości przed porażką.

Mecz

Data

Wynik

Jagiellonia Białystok vs Lechia Gdańsk

24.07

1:1

To był czwarty kolejny remis w ligowej inauguracji. Na gole kibice musieli poczekać do drugiej odsłony spotkania. Najpierw w 52. minucie wynik otworzył Łukasz Zwoliński. Zmotywowani gospodarze przystąpili więc do ataku. Zaledwie 3 minuty później wyrównał Jesus Imaz.

Mecz

Data

Wynik

Legia Warszawa vs Wisła Płock

24.07

1:0

Na koniec dnia Legia Warszawa pokonała Wisłę Płock 1:0. Gospodarze mogą jednak mówić po tym meczu o sporym szczęściu. Pod koniec spotkania bramkę zdobył Radosław Cielemęcki.

2:3

To była niezwykle zacięta gra! Aż 5 strzelonych goli podczas meczu między Piastem Gliwice a Rakowem Częstochowa. Mimo wyrównanej gry, w 74. minucie Ivi Lopez zapewnił ekipie z Częstochowy zwycięstwo, wykorzystując rzut karny. Wicemistrzowie Polski zwyciężyli 3:2.

Mecz

Data

Wynik

Śląsk Wrocław vs Warta Poznań

25.07

2:2

Cztery gole i wyjątkowe widowisko zobaczyli również kibice we Wrocławiu. Choć w poprzednim sezonie w meczach z udziałem Warty padało niewiele goli, ten sezon zawodnicy zaczęli w nowym stylu! Ostatecznie Śląsk Wrocław zremisował z Wartą Poznań 2:2.

Mecz

Data

Wynik

Pogoń Szczecin vs Górnik Zabrze

25.07

2:0

W nowy sezon wybitnie weszła z kolei ekipa „Portowców”. Pierwszego gola strzelił Michał Kucharczyk. Drugą bramkę zdobył Kacper Kozłowski.