Wyniki 1. kolejki PKO Ekstraklasy

Mieszane uczucia kibiców beniaminków, niepewne zwycięstwo mistrza kraju, pierwszy hat trick w nowym sezonie. Zapraszamy na wyniki 1. kolejki PKO Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek, 21 sierpnia

Na start sezonu Lech dość niespodziewanie uległ Zagłębiu. Bramkę na wagę zwycięstwa Miedziowi zdobyli w 87. minucie spotkania.

Sobota, 22 sierpnia

Cracovia przegrywała z Pogonią do 57. minuty, po czym w niewielkim odstępie czasu strzeliła dwa gole i ostatecznie pokonała ekipę ze Szczecina. Śląsk pewnie zwyciężył z Piastem, czego nie można powiedzieć o Legii – stołeczna drużyna w dość słabym stylu zapewniła sobie wygraną z Rakowem. Druga bramka dla ekipy z Łazienkowskiej padła w 84. minucie spotkania.

Niedziela, 23 sierpnia

Stal Mielec po powrocie do Ekstraklasy zremisowała z Wisłą Płock, tracąc gola w ostatnich minutach meczu. O nieudanym debiucie można mówić w przypadku Warty Poznań, która przegrała z Lechią Gdańsk, przy czym strzał, po którym padła zwycięska bramka, był dla gdańszczan… jedynym celnym w tym spotkaniu. Dodatkowo czerwoną kartkę (po dwóch żółtych) za symulowanie zobaczył zawodnik Warty Michał Jakóbowski. Sporo działo się w starciu Górnika z Podbeskidziem. Zabrzanie wygrali 4:2, a hat tricka skompletował Jesus Jimenez.