Wyniki 12. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

To był emocjonujący weekend piłkarskich rozgrywek. W Białymstoku padło aż 7 goli, a derby Krakowa zakończyły się remisem 1:1. Najbardziej spektakularna akcja należy do Jakuba Świerczoka, który zdobył dla Piasta bramkę niemal z połowy boiska.
około min czytania

Po 12 kolejkach PKO Ekstraklasy na czele tabeli znajduje się Legia Warszawa, druga pozycja należy do Rakowa, a podium zamyka Górnik Zabrze. Zobacz, jak wyglądały ostatnie spotkania.

1:1

Remisem 1:1 zakończyły się piątkowe derby Krakowa. Najpierw Felicio Brown Forbes wykorzystał rzut karny, później wyrównanie nadeszło ze strony zawodnika Cracovii. Pelle van Amersfoort w 85. minucie – po mocnym wystrzale piłki w pole karne przez Sergiu Hanca – dostawił tylko głowę i pokonał w ten sposób Mateusza Lista. Dla Amersfoorta był to trzeci gol w sezonie. Spotkaniu Cracovii z Wisłą Kraków kibice przyglądali się szczególnie, bo na ławce trenerskiej „Białej Gwiazdy” debiutował nowy trener – Peter Hyballa.

4:3

To było niesamowite spotkanie. Jagiellonia Białystok pokonała Wartę Poznań 4:3, a niekwestionowanym bohaterem meczu był Jakov Puljić, który skompletował hat-tricka. Chorwat w pierwszej połowie wykończył dobre podanie Jesusa Imaza. Po zmianie stron nie pomylił się po dokładnym zagraniu Pawła Olszewskiego. A w ostatniej minucie zachował zimną krew i wykorzystał rzut karny. Był to już drugi hat-trick Puljicia w odstępie zaledwie dwóch tygodni!

1:0

Śląsk Wrocław wygrał 1:0 z Rakowem Częstochowa w meczu 12. kolejki Ekstraklasy. Raków przegrał pierwsze wyjazdowe spotkanie w trwających rozgrywkach. Michał Szromnik zachował czyste konto i popisał się kilkoma efektownymi obronami. Bardzo dobre spotkanie rozegrał też Bartłomiej Pawłowski.

2:0

Bohaterem tego spotkania został najlepszy strzelec stołecznej drużyny, Tomas Pekhart. W 61. minucie z lewej strony dośrodkował Luquinhas, a czeski snajper w swoim stylu skierował piłkę do siatki głową. Dla Pekharta to 10. trafienie w sezonie. Na listę strzelców wpisał się też Rafael Lopes. Portugalczyk ustalił wynik na 2:0 w ostatniej akcji meczu. Dzięki tej wygranej Legia wróciła na fotel lidera Ekstraklasy.

1:1

Piast Gliwice zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin. Najlepszy na boisku był Jakub Świerczok, który rozegrał pierwszy mecz przeciwko byłej drużynie. Piast szybko objął dzięki niemu prowadzenie, ale Zagłębie równie szybko odpowiedziało za sprawą Samuela Mraza. Po kwadransie zanotowano remis 1:1 i taki wynik utrzymał się już do końca spotkania.

4:0

Lech Poznań wygrał 4:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na początku drugiej połowy Lech wychodził z kontratakiem. Świetne prostopadłe podanie posłał Dani Ramirez i wtedy Pedro Tiba wykonał imponujący sprint, zostawiając rywali w tyle. W sytuacji sam na sam Portugalczyk pewnym strzałem pokonał Michala Peskovicia. Pozostałe bramki dla „Kolejorza” zdobyli Thomas Rogne, Mikael Ishak i Dani Ramirez.