Wyniki 13. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

Trzynasta kolejka ligowych zmagań przyniosła wiele emocji! Gole strzelone w ostatnich minutach przesądziły o wynikach aż czterech meczów. Tak Radomiak ograł Cracovię, Bruk-Bet Termalica pokonała 4-3 Śląsk Wrocław, trzy punkty w ostatnich minutach zdobyła Lechia i w niezwykłym stylu Jagiellonia zremisowała z Piastem. Co wydarzyło się w pozostałych meczach?

Od piątku do niedzieli rozgrywane były mecze 13. kolejki Ekstraklasy. W tej serii spotkań już w piątek pozycję lidera obronił Lech Poznań. Po tym weekendzie nowym wiceliderem ligowej tabeli została Lechia Gdańsk, a do strefy spadkowej wpadła Legia Warszawa. Zapraszamy na wyniki 13. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek 29 października

Mecz: Cracovia vs Radomiak Radom Data: 29.10 Wynik: 1:2

W pierwszym spotkaniu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy Cracovia podejmowała Radomiaka. Goście walcząc do końca wygrali 2:1 po golu w 7 minucie doliczonego czasu gry i tym samym przerwali serię „Pasów” bez porażki. Zwycięstwo Beniaminka oznacza awans na 6. miejsce w tabeli. Z kolei Cracovia spadła na ósmą pozycję.

Mecz: Stal Mielec vs Lecha Poznań Data: 29.10 Wyniki: 0:0

Drugie starcie zakończyło zaskakująco bezbramkowym remisem. Kolejorz nie umiał zdobyć zwycięskiej bramki mimo oddania aż 30 strzałów! Podział punktów nie zmienił w ligowej tabeli - Lech nadal jest liderem, a gospodarze zajmują dziewiątą pozycję.

Sobota 30 października

Mecz: Termalica Nieciecza vs Śląsk Wrocław Data: 30.10 Wynik: 4:3

Niesamowity rollercoaster zafundowały swoim kibicom zespoły z Niecieczy i Wrocławia. Podczas spotkania padło aż 7 goli i wiele nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Bohaterem spotkania został Mateusz Grzybek, który trafił do bramki w ostatniej akcji spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem Termalicy, która awansowała na 15. miejsce w tabeli. Z kolei Śląsk obecnie zajmuję piątą pozycję.

Mecz: Warta Poznań vs Lechia Gdańsk Data: 30.10 Wyniki: 0:2

W drugim sobotnim spotkaniu Warta Poznań podejmowała Lechię Gdańsk. Mecz zakończył się wygraną gości. Dopiero w doliczonym czasie gry "jedenastka" oraz kuriozalny "samobój"  dały Lechii gole, a co za tym idzie - trzy punkty. Lechia awansowała na fotel wicelidera. Warta nadal jest przedostatnia w tabeli.

Mecz: Górnik Zabrze vs Zagłębie Lubin Data: 30.10 Wynik: 0:0

Kolejny mecz odbył się w Zabrzu. Choć Górnik zacięcie rywalizował z Zagłębiem, spotkanie i tak zakończyło się remisem 0:0. Podział punktów nie zmienił nic w ligowej tabeli. Zagłębie nadal zajmuje 10. miejsce, a Górnik Zabrze jest dwunasty.

Mecz: Jagiellonia Białystok vs Piast Gliwice Data: 30.10 Wynik: 3:3

Ostatnie sobotnie spotkanie odbyło się w Białymstoku. Nie zabrakło emocji i celnych strzałów. Kibice mogli zobaczyć aż 6 zdobytych bramek, a spotkanie zakończyło się remisem. Piast awansował na 6. miejsce w tabeli. Z kolei Jagiellonia jest jedenasta.

Niedziela 31 października

Mecz: Wisła Płock vs Wisła Kraków Data: 31.10 Wyniki: 2:0

W pierwszym niedzielnym meczu Wisła Płock zagrała z Wisłą Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Bohaterem Nafciarzy był Łukasz Sekulski, który dwukrotnie trafił do siatki Białej Gwiazdy. Mimo wygranej, gospodarze nadal zajmują 12. miejsce, a Wisła Kraków jest czternasta.

Mecz: Górnik Łęczna vs Raków Częstochowa Data: 31.10 Wynik: 0:0

Następnie Górnik Łęczna zmierzył się z Rakowem Częstochowa. Zespół wicemistrza Polski oddał wiele strzałów na bramkę, jednak żaden z nich nie dał im wygranej. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Raków nadal zajmuje trzecie miejsce, a Górnik jest ostatni.

Mecz: Legia Warszawa vs Pogoń Szczecin Data: 31.10 Wynik: 0:2

Legia Warszawa kontynuuje passę przegranych spotkań ligowych. Tym razem mistrzowie Polski na własnym boisku polegli 0:2 z Pogonią Szczecin. Gospodarze obecnie trafili do strefy spadkowej, a Pogoń dzięki wygranej awansowała na trzecią pozycję.