Wyniki 13. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Emocjonujące derby Śląska, zaciekła rywalizacja o pierwsze miejsce w tabeli, fatalna passa Lechii. Zapraszamy na podsumowanie 13. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek, 11 grudnia

Na stadionie Podbeskidzia zawodnicy Piasta urządzili ostre strzelanie, wygrywając 5:0. Dla ekipy z Bielska-Białej była to trzecia porażka z rzędu, w efekcie której spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Kilka dni po meczu Krzysztof Brede stracił stanowisko trenera Podbeskidzia.

Mecz

Data

Wynik

Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Piast Gliwice

11.12

0:5

Zagłębie pokonało u siebie Śląsk. Derby były emocjonujące, bo ekipa z Lubina odrobiła straty po przerwie (karny), a zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zdobył Kamil Kruk, który na boisku pojawił się zaledwie minutę wcześniej.

Sobota, 12 grudnia

Pogoń zasłużenie wygrała z Wartą, zdobywając pierwszą bramkę już w 7. minucie spotkania.

Mecz

Data

Wynik

Warta Poznań vs Pogoń Szczecin

12.12

1:2

Górnik nie dał rady Cracovii. Mimo porażki utrzymał się na 3. miejscu PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Mecz

Data

Wynik

Górnik Zabrze vs Cracovia

12.12

0:2

W meczu zawsze budzącym emocje Legia pokonała na wyjeździe krakowską Wisłę. Nie była to dla „Wojskowych” łatwa wygrana. Oba gole strzelił dla stołecznego klubu niezawodny Tomas Pekhart, robiąc to dopiero w końcówce spotkania.

Niedziela, 13 grudnia

Stal sprawiła niespodziankę, prowadząc aż do 87. minuty i ostatecznie remisując z Lechem.

Mecz

Data

Wynik

Stal Mielec vs Lech Poznań

13.12

1:1

Raków ograł Jagiellonię, chociaż losy meczu ważyły się do ostatniej minuty. Pod koniec spotkania Białostoczanie zerwali się do ataków i doprowadzili do wyniku 3:2, ale na więcej nie starczyło im czasu. Dzięki wygranej drużyna z Częstochowy nie straciła dystansu do prowadzącej w tabeli Legii.