Wyniki 14. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

Za nami mecze 14. kolejki Ekstraklasy. Choć układ ligowego podium nie uległ większym zmianom, na brak emocji i niespodzianek kibice nie mogą narzekać. Lech Poznań ma już tyle samo „oczek” co Lechia Gdańsk. Legia doznała kolejnej porażki, tym razem na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Z kolei w derbach Krakowa wygrała Wisła. Co jeszcze wydarzyło się w ostatni weekend?

Od piątku do niedzieli rozgrywane były mecze 14. kolejki Ekstraklasy. W ostatniej serii spotkań przed listopadową przerwą Lechia dogoniła liderującego Lecha. Z kolei w strefie spadkowej znajdują się obecnie Warta Poznań, Legia Warszawa i Górnik Łęczna. Które z drużyn mają jeszcze realną szansę na zwycięstwo? Zapraszamy na wyniki 14. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek 5 listopada

Mecz: Wisła Płock vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza   Data: 5.11   Wynik: 1:1

Na początek zmagań 14. kolejki PKO Ekstraklasy 2021/2022 Wisła Płock po raz drugi w tym sezonie straciła punkty na własnym stadionie. Z kolei Bruk-Bet Termalika popisała się znakomitą akcją podczas meczu. Dzięki tej bramce goście zremisowali z Wisłą Płock 1:1.

Mecz: Śląsk Wrocław vs Jagiellonia Białystok   Data: 5.11   Wyniki: 2:2

W drugim meczu tego dnia Śląsk Wrocław zmierzył się z Jagiellonią Białystok. Gra była niezwykle zacięta i przez większość czasu przodowali gospodarze. Gości jednak walczyli do końca i w ostatnich sekundach zdobyli drugą bramkę. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Sobota 6 listopada

Mecz: Piast Gliwice vs Warta Poznań   Data: 6.11   Wynik: 0:1

Pierwsze sobotnie starcie w Gliwicach okazało się niemałym zaskoczeniem. Piast Gliwice podejmował Wartę Poznań. Mimo, że goście w ostatnich dniach rozstali się z trenem, sprawili niespodziankę wygrywając 1:0! Gola na wagę trzech punktów zdobył w 78. minucie Adam Zrelak. Warta odniosła pierwsze zwycięstwo od sierpnia i awansowała na 16. miejsce w tabeli. Z kolei Piast zajmuje siódmą pozycję.

Mecz: Radomiak Radom vs Górnik Zabrze   Data: 6.11   Wyniki: 1:0

W drugim sobotnim spotkaniu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom zagrał u siebie z Górnikiem Zabrze. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Dla Zielonych to trzecia wygrana z rzędu i zespół awansował na 5. miejsce w tabeli. Górnik Zabrze jest obecnie trzynasty.

Mecz: Lechia Gdańsk vs Zagłębie Lubin  Data: 6.11  Wynik: 2:1

Ten mecz był dowodem na to, że w Ekstraklasie wszystko jest możliwe! W trzecim sobotnim spotkaniu Lechia Gdańsk wygrała Zagłębiem Lubin 2:1, choć... przegrywali przez ponad 80 minut! Losy meczu odmienił Marco Terrazzino, który najpierw w 84. minucie strzelił wyrównującą bramkę dla gospodarzy, a 10 minut później dał zwycięstwo gospodarzom. Lechia dzięki zwycięstwu dogoniła lidera Lecha Poznań. Z kolei Zagłębie jest dwunaste.

Mecz: Górnik Łęczna vs Lech Poznań   Data: 6.11   Wynik: 1:1

Na koniec dnia ostatni Górnik Łęczna zagrał z liderującym Lechem Poznań. Kolejorz niestety znów rozczarował zaledwie remisując 1:1. Remis nie zmienił nic w ligowej tabeli - Lech nadal jest liderem, ale tym razem już z Lechią, która ma tyle samo punktów. Górnik Łęczna nadal jest ostatni.

Niedziela 7 listopada

Mecz: Raków Częstochowa vs Pogoń Szczecin   Data: 7.11   Wyniki: 0:0

W hicie weekendu czwarty Raków Częstochowa zmierzył się z trzecią Pogonią Szczecin. Po wyrównanych zawodach padł bezbramkowy remis, choć oba zespoły miały swoje szanse na strzelenie gola.

Mecz: Legia Warszawa vs Stal Mielec   Data: 7.11  Wynik: 1:3

Następnie znajdująca się pod kreską Legia Warszawa nie dała rady w rywalizacji ze Stalą Mielec. Goście wygrali przy Łazienkowskiej 3:1 przedłużając swoją serię do 6 kolejnych spotkań bez porażki. Z kolei dla mistrzów Polski to już szósta porażka z rzędu. Legia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, a Mielczanie awansowali na siódmą pozycję.

Mecz: Wisła Kraków vs Cracovia   Data: 7.11  Wynik: 1:0

14. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy zakończyły Derby Krakowa. Podczas spotkania lepsza okazała się Biała Gwiazda pokonując lokalnego rywala 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 52. minucie Yaw Yeboah. Dzięki wygranej Wisła awansowała na 13. miejsce w tabeli, a Cracovia jest jedenasta.