Wyniki 15. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

Za nami mecze 15. kolejki Ekstraklasy. Na stadionach w całej Polsce bywało gorąco, ale ranking drużyn na szczycie tabeli pozostaje raczej bez zmian. Najlepszy jest Lech Poznań, za nim plasuje się Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin. Zobacz wideo.

Wśród bohaterów piętnastego rozdania byli m.in. Filip Majchrowicz z Radomiaka, który obronił rzut karny wykonywany przez Filipa Starzyńskiego i przyczynił się do zwycięstwa nad Zagłębiem. Również Joao Amaral z Lecha cały czas pracuje na miano najlepszego piłkarza tego sezonu i jest poważnym kandydatem do tego tytułu. W meczu z Piastem przesądził o zwycięstwie Kolejorza.

Przypominamy, że rywalizacja w Ekstraklasie w sezonie 2021/2022 rozpoczęła się 23 lipca 2021, a zakończy 21 maja 2022 roku. Tytułu broni Legia Warszawa.

Sobota 20 listopada

Mecz: Warta Poznań vs Wisła Płock Wynik: 2:1

Jak potoczyło się spotkanie Warty Poznań i Wisły Płock? Zakończyło się zwycięstwem „Nafciarzy” 2:1. O wyniku przesądził Radosław Cielemęcki. Dzięki wygranej goście awansowali na 7. miejsce w tabeli. Warta nadal zajmuje szesnastą pozycję.

Mecz: Jagiellonia Białystok vs Wisła Kraków Wyniki: 3:1

Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Na pochwałę zasługuje gra Michała Żyry, który w 87. minucie spotkania strzelił trzecia bramkę. Przed nim zrobili to już Błażej Augustyn, Dawid Szot i Tomas Prikryl. Dzięki wygranej Jagiellonia awansowała na 7. miejsce w tabeli. Wisła jest trzynasta.

Mecz: Stal Mielec vs Lechia Gdańsk Wynik: 3:3

Pojedynek Stali Mielec z Lechię Gdańsk nie zawiódł fanów obu drużyn. Choć tym razem nie wyłoniono zwycięzcy było naprawdę gorąco. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Golem meczu był ten strzelony przez Durmusa – doskonały w samo w okno bramki.

Mecz: Lech Poznań vs Piast Gliwice Wyniki: 1:0

Ostatni sobotni mecz Lecha Poznań z Piastem Gliwice nie był bramkowym widowiskiem. Zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Wygraną zapewnił Joao Amaral w 55. minucie. Dzięki zwycięstwu Lech powrócił na fotel lidera tabeli. Piast jest daleko za nim, na 10. pozycji.

Niedziela 21 listopada

Mecz: Termalica Nieciecza vs Górnik Łęczna Wyniki: 1:1

W pierwszym niedzielnym meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmował Górnik Łęczna. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Punkt dla gości uratował w 77. minucie Jason Eyenga-Lokilo! Remis nic nie zmienił w ligowej tabeli - Górnik nadal jest ostatni, a Bruk-Bet zajmuje piętnastą pozycję.

Mecz: Pogoń Szczecin vs Śląsk Wrocław Wynik 2:1

Drugie niedzielne spotkanie 15. kolejki było szczęśliwe dla Pogoni. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:1. Decydującego gola strzelił Michał Kucharczyk. Dzięki wygranej drużyna odrobiła dwa punkty do Lechii Gdańsk i zajmuje trzecie miejsce. Śląsk jest szósty.

Mecz: Górnik Zabrze vs Legia Warszawa Wyniki: 3:2

W ostatnim niedzielnym meczu padła lawina bramek. Kibice mieli wiele emocje. Stało się tak za sprawą Górnika Zabrze i Legii Warszawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Po raz pierwszy w barwach Górnika bramkę zdobył Łukasz Podolski. Dla Legii to siódma porażka z rzędu. Mistrzowie Polski zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, Górnik jest jedenasty.

Poniedziałek 22 listopada

Mecz: Zagłębie Lublin vs Radomiak Radom Wyniki: 0:2

Zagłębie Lubin kontra Radomiak Radom. Tym razem to goście wyszli z pojedynku zwycięsko. Gola dla Radomiaka strzelił najpierw Raphael Rossi, a kolejną Karol Angielski, który nie dał bramkarzowi Zagłębia żadnych szans. Dzięki zwycięstwu Radomiak umocnił się na piątym miejscu w tabeli. Zagłębie jest trzynaste.

Mecz: Cracovia vs Raków Częstochowa Wynik: 1:0

Ostatnim meczem 15. kolejki był pojedynek Cracovii i Raka Częstochowa. Tu gospodarze byli góra i wygrali 1:0. Gola strzeli Otar Kakabadze, który w 69. minucie fenomenalnie umieścił piłkę w siatce. Cracovia awansowała na 10. miejsce w tabeli, Raków jest czwarty.