Wyniki 15. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Szesnaście goli przyniosły pierwsze mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy w 2021 r. 15. kolejka przyniosła przewrót na pozycji lidera. Legia Warszawa przegrała z Jagiellonią Białystok i pierwszy raz od 11. serii spotkań musiała oddać palmę pierwszeństwa.

Na szczycie tabeli znalazła się więc Pogoń Szczecin, która w pierwszym spotkaniu po zimowej przerwie pokonała Raków Częstochowa. Każdy z trójki beniaminków, dotąd zajmujących trzy ostatnie lokaty, zdobył w ten weekend punkty. To były 3 emocjonujące dni piłkarskich rozgrywek. W Białymstoku padło aż 7 goli, a derby Krakowa zakończyły się remisem 1:1.

1:0

To było pierwsze zwycięstwo Warty po serii czterech porażek w PKO Ekstraklasie. Gospodarze wygrali z „Pasami” 1:0 dzięki doskonałemu uderzeniu z woleja Jakuba Kiełba.

Mecz

Data

Wynik

Lechia Gdańsk vs Jagiellonia Białystok

30.01

0:2

Najskuteczniejszy duet Ekstraklasy znów strzelił! W Gdańsku, w meczu z Lechią już w 3. minucie prowadzenie Jagielloni zapewnia Jesus Imaz. 6 minut przed końcem meczu Hiszpan zaliczył asystę a na gola zamienił ją Jakov Puljić.

Mecz

Data

Wynik

Górnik Zabrze vs Lech Poznań

30.01

1:1

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Górnika Zabrze z Lechem Poznań. Już w 7. minucie starcia gospodarze objęli prowadzenie, za sprawą Alexa Sobczyka. Odpowiedź nastąpiła w drugiej połowie meczu ze strony Thomasa Rogne.

3:4

Piast Gliwice dokonał rzeczy niemal niemożliwej. Po raz pierwszy w XXI wieku zdarzyło się, że drużyna, która przegrywała trzema golami - zakończyła mecz z kompletem punktów. Decydującą bramkę dla gości, w doliczonym czasie gry zdobył Kristopher Vida.

Mecz

Data

Wynik

Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Legia Warszawa

31.01

1:0

To było zaskoczenie weekendu! Beniaminek niespodziewanie wygrał z Legią Warszawa 1:0. Rafał Janicki zdobył pierwszego gola w tym sezonie, a drużyna ze stolicy po drugiej porażce z rzędu straciła pozycję lidera tabeli.