Wyniki 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

Co to był za weekend! Lech Poznań umocnił się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy, wygrywając w derbach z Wartą Poznań 2:0. Pogoń Szczecin po zwycięstwie może świętować drugie miejsce w tabeli, które wywalczył dzięki pokonaniu Lechii. Tymczasem swoją czarną passę zakończyła Legia Warszawa, wygrywając z Jagiellonią Białystok.

Za nami mecze 16. kolejki Ekstraklasy. Kibice mogli doświadczyć m.in. pięknej bramki Podolskiego, znakomitego zagrania Podolskiego i… awarii oświetlenia na stadionie w Częstochowie. Co jeszcze wydarzyło się w ostatni weekend? Zapraszamy na wyniki 14. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek 26 listopada

Mecz: Piast Gliwice vs Bruk Bet Termalica Nieciecza  Wynik: 2:1

Na początek zmagań 16. kolejki PKO Ekstraklasy 2021/2022 po dwóch porażkach z rzędu Piast Gliwice wywalczył 3 punkty. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, gospodarze pokonali Termalicę Nieciecza 2:1.

Mecz: Wisła Kraków vs Radomiak Radom Wyniki: 0:1

Następnie Beniaminek wygrał w Krakowie z Wisłą 1:0. To było już piąte zwycięstwo z rzędu, które odnieśli piłkarze Radomiaka. Mimo, że gospodarze tworzyli mnóstwo sytuacji podbramkowych, nie zdobyli żadnej bramki. Piłkarze Wisły przegrali czwarty z ostatnich pięciu meczów.

Sobota 27 listopada

Mecz: Górnik Łęczna vs Górnik Zabrze  Wynik: 1:2

W pierwszym sobotnim meczu Górnik Łęczna podejmował Górnik Zabrze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Ozdobą meczu był gol strzelony przez Łukasza Podolskiego – piłkarz oddał piękny strzał w górny róg bramki gospodarzy! Wygrana drużyny z Zabrza dała awans na 10. miejsce w tabeli. Z kolei Górnik Łęczna nadal jest ostatni w tabeli.

Mecz: Śląsk Wrocław vs Stal Mielec  Wyniki: 2:1

W drugim sobotnim spotkaniu Śląsk Wrocław podejmował Stal Mielec. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:1, a wynik otworzył  dopiero w 77. minucie Mateusz Praszelik. Obecnie Śląsk w ligowej tabeli zajmuje 6. miejsce, a Stal jest dziesiąta.

Mecz: Pogoń Szczecin vs Lechia Gdańsk Wynik: 5:1

Następnie odbyła się rozgrywka między Pogonią Szczecin a Lechią Gdańsk. Gospodarze pokonali przeciwników aż 5:1! Szczególnie na wyróżnienie zasługują Luka Zahović, który dwukrotnie trafił do bramki rywali i Kamil Grosicki, który zaliczył aż trzy asysty! Portowcy po zwycięstwie mogą świętować drugie miejsce w tabeli, z kolei Lechia spadła na trzecią pozycję.

Mecz: Raków Częstochowa vs Zagłębie Lubin Wynik: 4:0

Jak przystało na Black Week – ciemno zrobiło się również na stadionie w Częstochowie! W 19. minucie spotkania z Zagłębiem Lubin przy Limanowskiego zgasły wszystkie światła. Awarię oświetlenia, na szczęście usunięto po kilkudziesięciu minutach, a mecz zakończył się sukcesem dla gospodarzy. Dzięki zwycięstwu Raków awansował na czwarte miejsce w tabeli. Zagłębie nadal jest czternaste.

Niedziela 28 listopada

Mecz: Wisła Płock vs Cracovia Wyniki: 2:1

W pierwszym niedzielnym meczu Nafciarze podtrzymali swoją doskonałą passę. Podopieczni Macieja Bartoszka wygrali szósty z ośmiu meczów na własnym stadionie z Cracovią 2:1. Tym samym gospodarze zajmują siódmą pozycję w tabeli, a drużyna z Krakowa dwunastą.

Mecz: Lech Poznań vs Warta Poznań  Wynik: 2:0

Poznańskie derby zakończyły się zwycięstwem dla Kolejorza 2:0. Dzięki wygranej Lech zdobył trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin. Z kolei Warta pozostała w strefie spadkowej.

Mecz: Legia Warszawa vs Jagiellonia Białystok Wynik: 1:0

Po siedmiu porażkach z rzędu piłkarze Legii Warszawa w końcu przerwali fatalną passę i wygrali mecz z Jagiellonią Białystok 1:0. Jedynego gola strzelił Mattias Johansson w doliczonym czasie pierwszej połowy. Mimo, że gospodarze zgarnęli 3 punkty, wciąż znajdują się w strefie spadkowej. Jagiellonia natomiast pozostała na 11. pozycji.