Wyniki 17. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Cztery remisy na osiem spotkań 17. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Bez zmian na szczycie tabeli. Punkty stracił wprawdzie lider – Pogoń Szczecin, utrzymał jednak swoją pozycję. Legia, po zwycięstwie nad Rakowem, pozostaje wiceliderem.

Piłkarze Lecha Poznań ponownie ulegli swoim rywalom. Tym razem 1:0 pokonani zostali przez Wisłę Płock. Zespół ten zwyciężył już po raz 4. z rzędu. Górnik Zabrze zdobył z kolei pełną pulę w ostatniej akcji meczu, pokonując tym samym Stal Mielec.

Po 17. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy najlepszym strzelcem pozostaje Tomas Pekhart z Legii Warszawa z liczbą 15 goli na koncie. Zaraz za nim jest Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), a trzeci jego klubowy kolega Jakov Puljić.

Zobacz najciekawsze momenty 17. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

1:1

Na początek 17. kolejki Ekstraklasy grający u siebie Śląsk Wrocław zmierzył się z nierówną Wisłą Kraków. W spotkaniu na śniegu obie drużyny zdobyły po jednym golu i dopisały do swojego dorobku po 1 punkcie. Drużyna z Wrocławia na własnym stadionie wciąż jest w tym sezonie niepokonana.

1:1

Rozczarowująca w tym sezonie swoim poziomem gry Cracovia zagrała w sobotę z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zespół ten po 2 kolejnych wygranych meczach tym razem za sprawą remisu wywalczyło 1 oczko w tabeli.

Mecz

Data

Wynik

Pogoń Szczecin vs Piast Gliwice

13.02

0:0

Uwagę kibiców w sobotę przyciągnął mecz Pogoni Szczecin. Lider tabeli nie dał rady wygrać 7. raz z rzędu. Tym razem zremisował z Piastem Gliwice.

Mecz

Data

Wynik

Raków Częstochowa vs Lechia Gdańsk

13.02

0:1

Trzeci w tabeli zespół z Częstochowy rozczarował po raz kolejny w 17. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Podejmował u siebie w Bełchatowie Lechię Gdańsk i przegrał z nią 0:1. Utrzymał mimo wszystko 3. miejsce w tabeli, choć goście objęli prowadzenie już w 2. minucie spootkania.

1:0

Wisła Płock podjęła u siebie Lech Poznań, który nie wygrał w żadnym z 5 ostatnich ligowych meczów. I tym razem stracił punkty i spadł na miejsce 12. w tabeli. Bohaterem spotkania był debiutant - Luka Susnjara. Słoweniec pojawił na boisku w 71. minucie i potrzebował zaledwie 2 minut, żeby pokazać się od jak najlepszej strony. Jego pierwsza bramka na ekstraklasowych boiskach zapewniła Wiśle zwycięstwo nad Lechem.

Mecz

Data

Wynik

Jagiellonia Białystok vs Legia Warszawa

14.02

1:1

Jednym z najciekawszych pojedynków 17. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy było rozgrywane w niedzielę spotkanie Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa. Mecz zakończył się remisem 1:1, a oba gole padły w pierwszej połowie z rzutów karnych.