Wyniki 19. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

Za nami ostatnia seria spotkań w tym roku. Wiemy już, że Lech Poznań udowodnił swoją siłę i udaną jesień zakończył mając 4 punkty przewagi nad wiceliderem. Z kolei Legioniści do wiosny przezimują na przedostatnim miejscu.

W piątek o godzinie 18:00 na stadionie Wisły w Krakowie, została zainaugurowana 19. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022. Nie zabrakło emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i czerwonych kartek. Które drużyny kończą rok na szczycie, a które w strefie spadkowej? Zapraszamy na wyniki 19. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek 17 grudnia

Mecz: Wisła Kraków vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza Wynik: 3:0

W pierwszym meczu 19. kolejki Wisła Kraków pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:0. Goście pozostają jedynym zespołem, który nie wygrał żadnego meczu na wyjeździe i zimę spędzi na ostatnim miejscu w tabeli. Z kolei zespół z Krakowa oddalił się od strefy spadkowej.

Mecz: Wisła Płock vs Lechia Gdańsk  Wyniki: 1:0

Drugi mecz odbył się między Wisłą Płock a Lechią Gdańsk. Widowiskowa bramka Damiana Rasaka w 4. minucie zapewniła gospodarzom wygraną 1:0. Wisła pozostaje niepokonana u siebie, z kolei Lechia przegrała drugi mecz z rzędu. Czy w dalszych rozgrywkach straci trzecie miejsce w tabeli?

Sobota 18 grudnia

Mecz: Piast Gliwice vs Stal Mielec   Wynik: 1:1

Pierwsze sobotnie starcie odbyło się w Gliwicach. Piłkarze Adama Majewskiego w ostatnich 10 spotkaniach przegrali tylko jeden raz. Starcie z Piastem było dla nich szansą na trzecie zwycięstwo z rzędu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Mecz: Pogoń Szczecin vs Warta Poznań   Wyniki: 1:1

Następnie druga Pogoń Szczecin podejmowała znajdującą się pod kreską Wartę Poznań.  Przez długi czas na stadionie Portowców utrzymywał się bezbramkowy remis. Drużyny nie dawały za wygraną i obie strzeliły po jednym golu. Starcie zakończyło się 1:1.

Mecz: Śląsk Wrocław vs Cracovia Wynik: 0:2

W trzeciej sobotniej rozgrywce Śląsk Wrocław podejmował Cracovię. Od początku inicjatywę przejęli goście i jeszcze przed końcem 1. połowy otworzyli wynik meczu. Po przerwie nie zaprzestali szukania szans na kolejne gole i już w 54. minucie bramkę zdobył Otar Kakabadze. Zespół z Krakowa wygrał 2:0.

Mecz: Raków Częstochowa vs Jagiellonia Białystok Wynik: 5:0

Na koniec dnia niezwykle udane zakończenie roku w Częstochowie! Drużyna Rakowa Częstochowa po kapitalnej drugiej połowie pokonała Jagiellonię Białystok aż 5:0 i zakończyła jesień na podium.

Niedziela 19 grudnia

Mecz: Górnik Łęczna vs Zagłębie Lubin Wyniki: 2:1

W pierwszym niedzielnym meczu Beniaminek wygrał trzeci mecz z rzędu i opuścił strefę spadkową. Górnik pokonał Zagłębie Lubin 2:1. Z kolei goście są na 14. miejscu w tabeli.

Mecz: Lech Poznań vs Górnik Zabrze Wynik: 2:1

O 15:00 Lech Poznań zagrał przy Bułgarskiej z dobrze radzącym sobie w ostatnich tygodniach Górnikiem Zabrze. Choć goście na początku objęli prowadzenie, mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla Lecha. Zespół z Poznania ma 4 punkty przewagi nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin i ostatni mecz w tym roku kończy na fotelu lidera. Z kolei Górnik kończy jesień na 7. pozycji.

Mecz: Legia Warszawa vs Radomiak Radom Wynik: 0:3

Na koniec Legia Warszawa zanotowała już 13 porażkę jesień kończy w strefie spadkowej. Radomiak Radom pokonał Legię Warszawa przy Łazienkowskiej 3:0 i spędzi zimę na 4. miejscu w tabeli.