Wyniki 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Takiego wydarzenia nie było w polskiej lidze od ponad czterech lat! 22. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy przejdzie do historii za sprawą "czwórpaka" Tomasa Pekharta z Legii Warszawa.
około min czytania

To była ostatnia marcowa kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy w 2021 r. Na koniec tego miesiąca piłkarze strzelili 18 goli. Pierwszy raz od przerwy zimowej jedna z drużyn w PKO Bank Polski Ekstraklasie wygrała różnicą większą niż trzy gole. Dokonała tego Legia Warszawa, pokonując 4:0 na wyjeździe Zagłębie Lubin. Dzięki temu triumfowi już w trzeciej kolejce z rzędu stołeczni piłkarze utrzymali przewagę aż 7 punktów nad wiceliderem.

Trzeci remis z rzędu zaliczył z kolei Raków Częstochowa. Zespół ma więc na koncie najwięcej meczów zakończonych rezultatem 0:0. W jego rejestrze wynik ten znalazł się bowiem aż czterokrotnie. Pozycję lidera pod tym względem dzieli ze... swoim sobotnim rywalem – Górnikiem Zabrze.

Zobacz najciekawsze momenty 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

2:0

Piast Gliwice wygrał 2:0 z Cracovią w 22. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Uwagę kibiców zwróciła bramka Dominika Steczyka. W 62. minucie 21-latek otrzymał dokładne podanie od Gerarda Badii – złamał akcję do środka i uderzył idealnie po dalszym rogu. Była to jego trzecia bramka w sezonie. W pierwszej połowie wynik otworzył Jakub Świerczok, który ma już na koncie dziewięć goli.

Mecz

Data

Wynik

Pogoń Szczecin vs Lechia Gdańsk

19.03

1:0

Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk nie zmieniły swoich pozycji w tymczasowej klasyfikacji PKO Bank Polski Ekstraklasy po swoim piątkowym starciu. Punkty zdobyli Szczecinianie. Lechia uległa im na wyjeździe. Bohaterem meczu został Michał Kucharczyk. W 69. minucie Kacper Kozłowski wygrał pojedynek z Janem Biegańskim, odegrał do Kucharczyka, a ten uderzył tuż przy słupku i pokonał Dusana Kuciaka.

0:0

To jeden z dwóch bezbramkowych remisów w 22. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Śląsk Wrocław zremisował z Wisłą Płock. Jednymi z najlepszych na boisku byli bramkarze: Krzysztof Kamiński i Matus Putnocky. Dla Wisły to już szósty mecz bez zwycięstwa. Śląsk zremisował szósty mecz w sezonie.

Mecz

Data

Wynik

Raków Częstochowa vs Górnik Zabrze

20.03

0:0

Oprawa tego meczu była wyjątkowa. Gospodarze obchodzili 100-lecie istnienia klubu, dlatego zagrali w specjalnych, historycznych koszulkach. Niestety, nie udało im się pokonać rywala. Raków Częstochowa zremisował 0:0 z Górnikiem Zabrze.

Mecz

Data

Wynik

Lech Poznań vs Jagiellonia Białystok

20.03

2:3

Pełen emocji mecz w Poznaniu. Goście pokonali gospodarzy 3:2, a zwycięską bramkę zdobył w 87. minucie Bartłomiej Wdowik. Zwycięzcy prawie całą drugą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna, ale zdołali odrobić straty i wyrwać Lechowi 3 punkty.

2:0

W meczu beniaminków zobaczyliśmy zaledwie dwa celne strzały na bramkę. Oba zakończyły się golami dla gospodarzy. Warta Poznań pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Pierwszą bramkę wypracował Łukasz Trałka. Wynik ustalił tuż przed końcem rezerwowy Jakub Kuzdra. „Górale” pozostają na ostatnim miejscu w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Mecz

Data

Wynik

Wisła Kraków vs Stal Mielec

21.03

3:1

To był naprawdę wyrównany mecz. Wisła Kraków wygrała ze Stalą Mielec 3:1. To goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie po golu Grzegorza Tomasiewicza. Nie musieli długo czekać na odpowiedź gospodarzy. Spotkanie było dynamiczne, a każda z drużyn intensywnie walczyła o punkty. W końcówce Wisła wysunęła się wyraźnie na prowadzenie – strzeliła jeszcze dwa gole.

Mecz

Data

Wynik

Zagłębie Lubin vs Legia Warszawa

21.03

0:4

To było niewiarygodne widowisko! Tomas Pekhart strzelił aż 4 gole a Legia Warszawa rozbiła w Lubinie Zagłębie 4:0. Napastnik mistrzów Polski jest dopiero dwunastym piłkarzem w Ekstraklasie w ciągu ostatnich 50 lat i pierwszym zawodnikiem Legii, który zdobył 4 lub więcej bramek w jednym spotkaniu.