Wyniki 22. kolejki PKO Ekstraklasy

Zaciekła walka o fotel lidera, sporo remisów i zmiany w dolnej części tabeli. Zapraszamy na podsumowanie 22. kolejki PKO Ekstraklasy z materiałami wideo.
około min czytania

Piątek, 14 lutego

Górnik pokonał Arkę 2:0, zdobywają gole w końcówce spotkania (83. i 92. minuta). Tym samym oddalił się od strefy spadkowej. Skromna wygrana Lechii nad mistrzem kraju Piastem pozwoliła drużynie z Gdańska (obecnie 6. pozycja) przeskoczyć w tabeli zespół z Gliwic (7. miejsce).

Sobota, 15 lutego

Dwa z trzech sobotnich meczów zakończyły się bezbramkowymi remisami. Niespodziankę sprawił Raków Częstochowa, remisując 2:2 z Legią Warszawa.

Niedziela, 16 lutego

W Białymstoku padł remis 0:0. Wisła Kraków wygrała drugi mecz z rzędu w rundzie wiosennej i opuściła strefę spadkową. O zwycięstwie Cracovii nad Lechem 2:1 zadecydował rzut karny w 65. Minucie spotkania. Dzięki wygranej krakowska drużyna zrównała się z Legią w liczbie punktów. Zajmuje jednak pozycję wicelidera.