Wyniki 23. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Bez remisów, z czterema zwycięstwami gospodarzy i trzema triumfami gości – tak wyglądała Wielkanoc na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Padło w sumie 20 goli!

Sobotnie starcie dwóch najwyżej sklasyfikowanych drużyn w tabeli ligowej – Legii Warszawa i Pogoni Szczecin - przyniosło umocnienie zespołu ze stolicy na prowadzeniu. To jeden z najmocniejszych liderów ostatnich sezonów. Jeśli forma drużyny Czesława Michniewicza utrzyma się w kolejnych kolejkach i zawodnicy zdobędą pełną pulę w dwóch najbliższych spotkaniach, a przy tym żaden z trzech zespołów znajdujących się zaraz za nimi w tabeli – Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa i Lechia Gdańsk - nie przekroczy bariery 42 punktów, to mistrz Polski będzie znany już pięć serii spotkań przed końcem zmagań.

Od początku 2021 r. obok Legii Warszawa świetnie radzą sobie również Piast Gliwice i Warta Poznań. Obie drużyny w 23. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy zwyciężyły nad rywalami.

Zobacz najciekawsze momenty 23. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

0:1

Piast Gliwice po raz kolejny pokazał się z jak najlepszej strony. Zawodnicy Waldemara Fornalika pokonali Wisłę Płock na wyjeździe 1:0. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana Gliwiczan z tym rywalem w historii. To dokonanie należy do Michała Chrapka, któremu udało się zdobyć bramkę w dniu swoich 29. urodzin. Był to też siódmy mecz Wisły Płock z rzędu, w którym zawodnicy nie potrafi odnieść zwycięstwa.

Mecz

Data

Wynik

Legia Warszawa vs Pogoń Szczecin

3.04

4:2

To było piękne spotkanie na czele tymczasowej tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy. W 23. kolejce zmierzył się lider z wiceliderem zestawienia. Padło s umie 6 goli, z czego aż 4 należą do Legii Warszawa, która pozostaje niepokonana od 6 kolejek. Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. minucie spotkania z Pogonią. Gola zdobył wówczas Filip Mladenović i była to najładniejsza bramka tego spotkania!

Mecz

Data

Wynik

Cracovia vs Lech Poznań

3.04

2:1

To było pierwsze zwycięstwo Cracovii w 2021 r. Mecz z Lechem Poznań zawodnicy z Małopolski zakończyli wynikiem 2:1. Gole dla gospodarzy zdobyli: Mikael Ishak oraz Pelle van Amersfoort. Wyrównania na 1:1 przed przerwą dokonał Michal Siplak. Druga połowa spotkania odmieniła jednak losy tego meczu.

1:2

Gospodarze ulegli gościom 2:1 w meczu Górnika Zabrze z Wartą Poznań. Wynik meczu w 30. minucie otworzył Jan Grzesik. W drugiej połowie podwyższył go Mateusz Kupczak. A autorem honorowego trafienia dla Górnika był Jesus Jimenez.

Mecz

Data

Wynik

Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Wisła Kraków

5.04

2:0

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało 2:0 Wisłę Kraków w 23. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gole padły w 13. i 48. minucie spotkania. Za pierwszym razem do bramki trafił Desley Ubbink, a po przerwie David Niepsuj, który do Podbeskidzia trafił właśnie z krakowskiej Wisły i była to jego pierwsza bramka w nowych barwach.

Mecz

Data

Wynik

Jagiellonia Białystok vs Śląsk Wrocław

5.04

0:1

Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0 w 23. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 45. minucie Erik Exposito. Hiszpan otrzymał idealne podanie od Mateusza Praszelika i z zimną krwią pokonał Xaviera Dziekońskiego. Było to szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Mecz

Data

Wynik

Lechia Gdańsk vs Zagłębie Lubin

5.04

3:1

W 6., 23. i 64. minucie tego meczu Lechia Gdańsk pokazywała skuteczną przewagę nad rywalem. Gospodarze odnieśli zwycięstwo w spotkaniu z Zagłebiem, choć Miedziowym udało się zdobyć honorowego gola. Ozdobą spotkania była szczególnie bramka Łukasza Zwolińskiego. W 6. minucie napastnik popisał się mocnym strzałem zza pola karnego i szybko otworzył wynik meczu. Było to piąte trafienie tego piłkarza w sezonie.