Wyniki 23. kolejki PKO Ekstraklasy

Porażka i remis drużyn z czołówki, świetna passa Wisły Kraków, skandaliczne zachowanie kibiców Lechii Poznań. W meczach 23. kolejki PKO Ekstraklasy sporo się działo. Zapraszamy na podsumowanie z materiałami wideo.

Piątek, 21 lutego

Bezbramkowy remis ostatniego w tabeli ŁKS-u z aspirującą do tytułu mistrzowskiego Pogonią był sporym zaskoczeniem. Śląsk pokonał Górnika dzięki bramkom strzelonym w pierwszych siedmiu minutach spotkania.

Sobota, 22 lutego

W pierwszym sobotnim meczu PKO Ekstraklasy Arka pokonała Raków, mimo że po pierwszej połowie przegrywała 0:2. Legia pewnie wygrała z Jagiellonią 4:0, a Piast pokonał Cracovię, w efekcie czego traci ona 3 punkty do liderującego zespołu ze stolicy.

Niedziela, 16 lutego

W niedzielę Wisła Płock zremisowała 1:1 z Zagłębiem, Wisła Kraków wygrała po raz piąty z rzędu (trzeci w rundzie wiosennej), pokonując Koronę Kielce 2:0, a Lech ograł Lechię. W ostatnim z wymienionych spotkań niechlubnie zapisali się kibice drużyny gości, którzy wrzucili na murawę oraz do sektora gospodarzy odpalone race. W efekcie gra została przerwana przez sędziego na kilkanaście minut.