Wyniki 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Mistrzostwo Legii, 27 goli, bezbramkowe remisy. Nie zabrakło również niespodziewanych rozstrzygnięć. Za nami długa majówkowa 28. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy. Co wydarzyło się na boiskach w ostatnich dniach?
około min czytania

Po inauguracyjnym meczu, który odbył się w środę, Legia jest już pewna Mistrzostwa Polski 2020/21. Zespoły Pogoni Szczecin i Rakowa Częstochowa wciąż nie są pewne swoich miejsc na podium. Tuż za nimi, Piast Gliwice, Lechia Gdańsk, KGHM Zagłębie Lubin oraz Warta Poznań. Podbeskidzie Bielsko-Biała obecnie znajduje się na samym końcu tabeli, mając trzy punkty mniej od Stali Mielec. Kto ostatecznie pożegna się z PKO Bank Polski Ekstraklasą?

Zobacz najciekawsze momenty 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

0:0

Na otwarcie 28. kolejki Częstochowianie po czterech ostatnich zwycięstwach przerwali swoją dobrą passę. Jagiellonia Białystok zremisowała bezbramkowo z Rakowem Częstochowa tym samym zapewniając mistrzostwo Legii Warszawa.

1:3

Po niezwykle zaciętym i pełnym emocji piątkowym meczu Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 3:1. Pierwszą bramkę zdobył Flavio Paixao. Było to jego setne trafienie w polskim klubie. Gospodarze w pierwszej połowie zmarnowali rzut karny. Z kolei gościom zwycięstwo w końcówce meczu uratował Dusan Kuciak, który zanotował kluczowe interwencje. Pomimo wygranej Lechia jest na piątym miejscu w tabeli.

Mecz

Data

Wynik

Śląsk Wrocław vs Zagłębie Lubin

30.04

0:0

Tym razem derby Dolnego Śląska zawiodły kibiców. Choć druga połowa meczu przyniosła nieco więcej emocji, żadna z drużyn nie zdobyła bramki w tym spotkaniu. Śląsk Wrocław zremisował bezbramkowo z Zagłębiem Lubin w 28. kolejce PKO Ekstraklasy. Tuż po końcowym gwizdku za krytykowanie decyzji sędziego czerwoną kartkę dostał piłkarz Zagłębia – Sasza Balić.

0:0

Piłkarzy Legii Warszawa przed meczem przywitał szpaler ustawiony przez zawodników „Białej Gwiazdy”. Po rozpoczęciu spotkania jednak emocji nie było zbyt wiele. Choć mistrz Polski miał przewagę, najlepszy strzelec Ekstraklasy Tomas Pekhart nie znalazł sposobu na Mateusza Lisa. W pierwszym sobotnim meczu Legia Warszawa zremisowała z Wisłą Kraków i przerwała swoją dobrą passę od wielu spotkań. Mimo tego będzie zwycięzcą sezonu 2020/21.

Mecz

Data

Wynik

Pogoń Szczecin vs Warta Poznań

01.05

1:1

W drugim sobotnim meczu Pogoń Szczecin zremisowała u siebie z Wartą Poznań 1:1. Pierwszy bramkę zdobył Makany Baku w 54. Minucie spotkania. ,,Portowcy” doprowadzili szybko do wyrównania, bo już 6 minut później gola strzelił Rafał Kurzawa. Pogoń awansowała na pozycję wicelidera tabeli uzyskując łącznie 51 punktów. Z kolei Warta Poznań wciąż jest w grze o europejskie puchary.

Mecz

Data

Wynik

Lech Poznań vs Stal Mielec

01.05

1:2

W niewiarygodnych warunkach Stal Mielec wygrała z Lechem Poznań 2:1. Przez większość czasu kibice oglądali mecz bez zdobytych bramek. Wszystko uległo zmianie, gdy Lech zdobył przewagę po golu Tymoteusza Puchacza dopiero w 80.minucie. I gdy drużyna była już pewna wygranej, emocje zaczęły narastać. 9 minut później pierwszą bramkę zdobył Wasyl Kraweć, a w 7. minucie doliczonego czasu gry obrońca Stali Jonathan de Amo Perez trafił do siatki. Stal Mielec wygrała na wyjeździe i zdobyła 3 bardzo cenne punkty!