Wyniki 29. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Za nami przedostatnia kolejka ligowa sezonu 2020/2021. Raków Częstochowa może być już pewny wicemistrzowskiego tytułu, a Pogoń Szczecin brązowego medalu. Nie zabrakło emocji, zdobytych bramek, remisów i niespodziewanych zwrotów akcji. Co wydarzyło się w miniony weekend?

Zakończyła się przedostatnia – 29. kolejka PKO Banku Polskiego Ekstraklasy. Znamy już oficjalny skład podium. Mistrzem Polski została Legia Warszawa, po wygranej z Piastem wicemistrzostwo Polski zapewnił sobie częstochowski Raków, a Pogoń Szczecin zajęła trzecie miejsce. Wciąż nie możemy być pewni czwartego miejsca oraz tego, kto opuści PKO Bank Polski Ekstraklasę.

Zobacz najciekawsze momenty 29. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

3:1

29. kolejka PKO Ekstraklasy rozpoczęła się w Zabrzu, gdzie w meczu Górnik z Jagiellonią Białystok wygrał 3:1. Najlepszy na boisku okazał się Hiszpan – Jesus Jimenez, który zdobył aż dwie bramki. Z kolei Jakov Puljić strzelił honorowego gola dla Jagielloni. Drużyny obecnie zajmują 10 i 11 miejsce w tabeli.

Mecz

Data

Wynik

Zagłębie Lubin vs Pogoń Szczecin

7.05

1:1

W drugim piątkowym spotkaniu mecz zakończył się remisem 1:1. Taki wynik jednak nie był zadowalający dla żadnej ze stron, bowiem Zagłębie wciąż walczy o czwarte miejsce, z kolei Pogoń rywalizowała z Rakowem o wicemistrzostwo Polski.

1:1

W sobotę Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Wisłą Płock 1:1. Mecz okazał się ważny dla Wisły Płock, która zapewniła sobie utrzymanie w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Z kolei drużyna z Bielska-Białej znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, bowiem znajduje się w tej chwili na ostatnim miejscu w tabeli.

Mecz

Data

Wynik

Lechia Gdańsk vs Cracovia

8.05

1:1

Drugi mecz między Lechią Gdańsk a Cracovią również zakończył się remisem. W 25.minucie Cornel Râpă zdobył bramkę dla Cracovii. Z kolei gospodarze mogli liczyć na Flavio Paixao, który w 69. minucie spotkania strzelił gola. Była to już jego 12. bramka w tym sezonie.

Mecz

Data

Wynik

Wisła Kraków vs Lech Poznań

8.05

1:2

Na koniec dnia, pozostająca bez zwycięstw od sześciu spotkań, Wisła Kraków przegrała z Lechem Poznań. W 12. minucie wynik otworzył Mikael Ishak, a w drugiej połowie na 2:0 podwyższył Pedro Tiba. Choć Jakub Błaszczykowski w 72. minucie zdobył bramkę dla Wisły, to nie wystarczyło – ostatecznie mecz zakończył się wygraną Lechii.

Niedziela 9 maja

Data

Wynik

Warta Poznań vs Śląsk Wrocław

9.05

2:3

Pierwsze niedzielne starcie rozpoczęło się między Wartą Poznań a Śląskiem Wrocław. Mecz obfitował w wiele emocji, bowiem kibice mogli na boisku zobaczyć aż pięć zdobytych bramek. Śląsk Wrocław, który wciąż walczy o czwarte miejsce, wygrał z Wartą Poznań 3:2.

Mecz

Data

Wynik

Stal Mielec vs Legia Warszawa

9.05

0:0

Stal Mielec bezbramkowo zremisowała z Legią Warszawa w 29. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gospodarzom pozwoliło to utrzymać trzypunktową przewagę nad Podbeskidziem, a to oznacza, że za tydzień bielszczanie musieliby wygrać mecz w Warszawie, aby utrzymać się w PKO Bank Polski Ekstraklasie.