Wyniki 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

Górnik wciąż na czele tabeli, beniaminkowie nadal bez zwycięstwa, kilka kontrowersyjnych sytuacji. Zapraszamy na wyniki 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.

Piątek, 11 września

Podbeskidzie bardzo chciało wygrać pierwszy mecz po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zespół z Bielska-Białej był na najlepszej ku temu drodze, prowadząc do przerwy dwiema bramkami. W drugiej części spotkania Jagiellonia odrobiła jednak straty i pojedynek zakończył się remisem. Legia okazała się lepsza od płockiej Wisły, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Tomas Pekhart.

Sobota, 12 września

O ogromnym pechu mogą mówić zawodnicy i kibice Stali, która bramkę dającą Cracovii remis straciła w 11. minucie doliczonego czasu gry. Takiego początku sezonu w wykonaniu Piasta chyba nikt się nie spodziewał. Gliwiczanie, po bezbramkowym remisie z Wartą, zajmują przedostatnią pozycję w tabeli. Aż sześć bramek zobaczyliśmy w meczu Śląska z Lechem, przy czym pięć padło w pierwszej połowie. Kontrowersje wywołał rzut karny podyktowany dla Śląska, dzięki któremu Wrocławianie zremisowali 3:3.

Niedziela, 13 września

Pogoń Szczecin dość szczęśliwie zremisowała u siebie z Wisłą Kraków, bo gospodarze zdobyli bramkę na 2:2 w doliczonym czasie gry. Górnik pewnie pokonał Lechię i utrzymał pozycję lidera PKO Bank Polski Ekstraklasy.