Wyniki 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

To była największa niespodzianka 4. Kolejki Ekstraklasy. Górnik Zabrze pokonał 3:1 Legię Warszawa. W ten sposób piłkarze śląskiej drużyny przyczynili się do dymisji trenera Aleksandara Vukovicia, którego zastąpił na stanowisku Czesław Michniewicz.
około min czytania

Górnik Zabrze wyrasta na rewelację tych rozgrywek. Podopieczni trenera Marcina Brosza jako jedyni mogą pochwalić się czterema wygranymi. Z kompletem punktów prowadzą w tabeli.

Drugi w tabeli jest Raków Częstochowa, który w pierwszym meczu 4. Kolejki PKO Ekstraklasy wygrał 4:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Już w pierwszej połowie spotkania sędzia podyktował trzy rzuty karne dla drużyny z Częstochowy i wszystkie zostały wykorzystane.

1:4

Wisła Płock pokonała 3:0 Wisłę Kraków. W drugiej połowie spotkania efektowny strzał należał do Damiana Rasaka. Było to pierwsze 24-latka w Ekstraklasie.

0:3

Lechia Gdańsk sięgnęła po drugie zwycięstwo w sezonie. Gdańszczanie 4:2 ograli beniaminka Stal, który wciąż czeka na pierwszy triumf w rozgrywkach.

4:2

Drugi raz w tym sezonie triumfowała Pogoń Szczecin. Dzięki mistrzowskiemu karnemu Michała Kucharczyka drużyna pokonała 1:0 Śląsk Wrocław. Dla samego zawodnika było to pierwsze trafienie w Ekstraklasie w nowych barwach.

1:0

Lider PKO Ekstraklasy po zwycięstwie 3:1 w Warszawie nad Legią powiększył swoją przewagę nad pozostałymi zespołami z czołówki. Górnik imponuje formą od początku sezonu i do Warszawy przyjechał pewny swego. Już w 4. minucie goście zaprezentowali fantastyczną piłkę – do bramki trafił Alex Sobczyk. Po nim kolejne gole zdobywali Bartosz Nowak i Jesus Jimenez. Honor gospodarzy uratował Bartosz Slisz w 60. minucie spotkania.

1:3

4. kolejka przyniosła również pierwszego gola w Ekstraklasie w wykonaniu syna Rivaldo. Brazylijczyk wbił piłkę do siatki, korzystając z dokładnego podania Marcosa Alvareza. W ten sposób w 48. minucie Cracovia objęła prowadzenie w Lubinie w meczu z Zagłębiem. Gospodarze odpowiedzieli golem Lorenco Simicia i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Cracovia zaliczyła już trzeci remis z rzędu.