Wyniki 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/22

Od remisu się rozpoczęła i tak też się zakończyła 7. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy. Aż w sześciu spotkaniach nie udało się wyłonić zwycięzcy. Ostatni raz tak było w 10. serii w edycji 2016/2017.
około min czytania

Niepokonane zostają Lech Poznań i Śląsk Wrocław i to one znajdują się na dwóch najwyższych pozycjach w tabeli. Sprawcą najbardziej efektownego powrotu do formy był zaś Górnik Łęczna. Zespół wygrał 3:2 z Wisłą Płock, choć jeszcze na 22 minuty przed końcem meczu tracił dwie bramki. Zapraszamy na wyniki 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z materiałami wideo.

Sobota 11 września

Mecz: Warta Poznań vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza Data: 11.09 Wynik: 0:0

Warta Poznań i Bruk - Bet Termalica Nieciecza w PKO Bank Polski Ekstraklasie spotkały się po raz pierwszy w historii. Mecz 7. kolejki zakończył się bezbramkowym remisem. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji podbramkowych, najgroźniej było po rzucie wolnym Milana Corryna. Warta wciąż nie wygrała meczu u siebie, ekipa z Niecieczy ciągle bez kompletu punktów w obecnych rozgrywkach.

Mecz: Cracovia vs Górnik Zabrze Data: 11.09 Wynik: 2:2

Cracovia w niesamowitych okolicznościach uratowała punkt w starciu z Górnikiem Zabrze! Bramkę kontaktową udało się zdobyć w 84. Minucie, kiedy do siatki trafił Matej Rodin. W doliczonym czasie gry ponowie Rodin wyskoczył najwyżej w polu karnym, lekko musną piłkę głową, a ta przeleciała między rękami Grzegorza Sandomierskiego i wpadła do siatki.

Mecz: Jagiellonia Białystok vs Stal Mielec Data: 11.09 Wynik: 1:1

Te zespoły podzieliły się punktami. Jagiellonia Białystok na remis rozegrała swój 600 mecz w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Stal Mielec objęła prowadzenie po tym jak w 11. Minucie spotkania piłkę w bramce umieścił Jonathan De Amo. Już 9 minut później wyrównującego gola strzelił inny Hiszpan – Israel Puerto, który pięknym strzałem głową pokonał Rafała Strączka.

Mecz: Śląsk Wrocław vs Legia Warszawa Data: 11.09 Wynik: 1:0

To nie było dobre spotkanie w wykonaniu Mistrza Polski. Śląsk Wrocław pokonał na swoim stadionie Legię Warszawa 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 85. minucie Victor Garcia i został bohaterem spotkania.

Niedziela 12 września

Mecz:
Piast Gliwice vs KGHM Zagłębie Lubin Data: 12.09 Wynik: 0:1

W pierwszym niedzielnym meczu 7. Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 97. minucie Yevgeni Bashkirov. Rosjanin został bohaterem spotkania, a Zagłębie odniosło trzecie zwycięstwo, dla gospodarzy była to trzecia porażka w tym sezonie.

Mecz: Wisła Kraków vs Lechia Gdańsk Data: 12.09 Wynik: 2:2

W 7. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy Wisła Kraków podejmowała Lechię Gdańsk. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Wisła Kraków utrzymała trzecie miejsce w tabeli, a dla Lechii był to drugi remis z rzędu.

Mecz: Raków Częstochowa vs Lech Poznań Data: 12.09 Wynik: 2:2

Akcją tego meczu był kontaktowy gol Joao Amarala w 57. minucie. Portugalczyk był najlepiej ustawiony w polu karnym i pewnie pokonał Kovacevica. Lech Poznań po remisie z Rakowem Częstochowa utrzymał pozycję lidera PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Poniedziałek 13 września

Mecz: Górnik Łęczna vs Wisła Płock Data: 13.09 Wynik: 3:2

Niesamowity powrót piłkarzy Górnika Łęczna w starciu z Wisłą Płock. Goście prowadzili już 2:0 po pięknym golu Damiana Rasaka i trafieniu z rzutu karnego Mateusza Szwocha, ale gospodarze odrobili straty po dwóch bramkach Bartosza Śpiączki! W doliczonym czasie gry beniaminek wyszarpał pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!

Mecz: Radomiak Radom vs Pogoń Szczecin Data: 13.09 Wynik: 1:1

Cudowny gol Leandro w 90. minucie był punktem zwrotnym meczu Radomiaka Radom z Pogonią Szczecin. Portowcy prowadzili od 2. minuty kiedy do bramki trafił Piotr Parzyszek. Beniaminek miał kilka okazji do wyrównania, ale wykorzystał tę ostatnią.